З сервісом locks волатильність біткоіни не страшна

Курс біткоіни по відношенню до фіатним валют схильний до різких коливань. Такі скачки, на думку аналітиків, виявляються істотною проблемою, подолавши яку можна було б розраховувати на широке поширення кріптоденег для розрахунків між підприємствами і людьми. Нині багато фахівців по цифровим валют намагаються знайти шляхи її вирішення.

Один з варіантів був запропонований компанією Coinapult. Ця компанія розташовується на території Панами і зараз активно займається біткоіни-проектами. Рішення завдання волатильності курсу компанія запропонувала у вигляді спеціального сервісу LOCKS. Цей сервіс дозволяє прив'язати вартість накопичень в біткоіни до курсу цінних металів (золота або срібла) або до курсу кошика традиційних валют (фунт стерлінгів, долар, євро).

Керівництво Coinapult в особі Ірини Міллер зробив заяву з приводу запуску і перспектив даного проекту. У своєму виступі гендиректор сказала, що постійна зміна курсу біткоіни призводить до значних регулярним втрат, які несуть прості власники цифрової валюти. Ці втрати, на думку Міллер, можна мінімізувати, якщо курс цифрових валют прив'язати до курсів реальних матеріальних цінностей, таких як дорогоцінні метали або традиційні валюти.

Сервіс LOCKS працює по досить простим принципом. Користувачеві необхідно зайти в біткоіни-гаманець, який надає сама Coinapult і в ньому перейти на спеціальну вкладку з функцііей прикріплення деякої кількості цифрових валют до різних типів реальних активів.

Користуватися таким сервісом можна безоплатно. Для більшої наочності гендиректор Coinapult привела практичний приклад. Суть прикладу зводиться до наступного. Власник бажає зберегти 0, 0085 біткоіни таким чином, щоб курс на них не змінювався. При цьому він вибирає як еквівалент цієї суми долари США. В даному випадку обрана сума дорівнює 5 доларам. Завдяки сервісу, користувач гаманця в будь-який момент має можливість витратити зафіксовану суму. При цьому купівельна спроможність цієї суми буде прирівняна до 5 доларам США. Це не буде залежати від поточного курсу біткоіни по відношенню до валют.

Міллер особливо помітила, що сервіс надає тільки фіксування курсу біткоіни через прив'язку його до курсу дорогоцінних металів або валют. При цьому користувачі зможуть розплачуватися цими біткоіни, але не зможуть отримати від компанії самі матеріальні активи, до яких був прив'язаний курс біткоіни.

На думку Ірини Міллер, компанія Coinapult є однією з перших хто зміг запропонувати біткоіни-спільноті подібну послугу. Звичайно, їй відомо про існування сервісів, які так само виконують інтеграцію біткоіни з прив'язкою його до вартості срібла або золота, але принцип роботи цих сервісів разюче відрізняється від механізмів, закладених в LOCKS.

Правда, сервіс не розрахований на громадян США. Виняток американських біткоіни-користувачів з числа передплатників сервісу обумовлено по цілком очевидних причин. У законодавстві цієї країни залишається дуже багато незрозумілих моментів, пов'язаних з використанням і юридичним статусом цифрових валют.