Що чекає Фінтех і блокчейн-стартапи в 2016 році

Потік інвестицій в Фінтех-індустрію продовжує рости, але інвестори стають все більш виборчими при виборі проекту для фінансування з власної кишені. Це стосується в тому числі і стартапів з біткоіни і блокчейн-індустрії.

Представники венчурного фонду Future Perfect Ventures відзначають наступне: "Ми усвідомлюємо того, що Фінтех це вузькоспеціалізована сфера і знадобиться чимало часу поки ці інвестиції почнуть приносити прибуток, причому ніхто не може сказати скільки саме. Крім самих бізнес-моделей для успіху в цій сфері ще потрібно побачити і позитивні зрушення в нормативній базі, так що інвесторам варто запастися терпінням ".

Глобальний обсяг фінансування Фінтех-стартапів в 2015 році досяг рекорду в районі $ 13, 8 млрд., Що на 106% більше за аналогічний показник в 2014 році, який склав $ 6, 7 млрд. За даними від CBInsight .

В минулому році біткоіни і блокчейн-стартапи залучили рекордні для своєї галузі $ 474 млн. Інвестицій, причому це був перший рік, коли фінансування було здійснено в тому числі і в інвестиційних раундах Серії С, що говорить про довіру до цих проектів.

Аналітики консалтингового агентства CBInsight наголошують на тому, що великі угоди в блокчейн-індустрії ми побачимо і в 2016 році, але ринок уже насичується і вони будуть значно більш виборчими, ніж в 2015 році.Увага інвесторів переключиться з сервісів онлайн-гаманців і майнінговой галузі на такі напрямки, як боротьба з шахрайством і моніторинг клієнтів.

У 2015 році ми спостерігали кілька інвестиційних мега-раундів в розмірі $ 50 млн. І більше, в поєднанні зі зменшенням загальної кількості угод до 4-го кварталу 2015 року. Це свідчить про те, що клас інвесторів стає все більш розбірливим і готовий робити великі ставки на перевірені бізнес-моделі, але при цьому зменшується бажання укладати угоди з новими проектами, які поки носять тільки теоретичні варіанти використання.

Кількість мега-раундів зросла в 2015 році в порівнянні з 2011-2013 рр. при поступовому зменшенні кількості угод по всьому фронту Фінтех-галузі. Ці тенденції говорять про наповнення ринку Фінтех-сервісів і про те, що варто очікувати деякої ревізії серед поточних гравців.

Основна причина зменшення кількості угод полягає в тому, що число Фінтех-стартапів збільшується, але реальних масштабних результатів ще ніхто не продемонстрував. В умовах насичення ринку Фінтех-послуг інвестори не горять бажанням фінансувати нові проекти, бо ймовірність їхнього успіху, в уже високо конкурентному середовищі, різко знижується.

Багато інвесторів чекали швидких результатів і віддачі від своїх вкладень, але цього не сталося і вони залишилися розчаровані. Фінтех - це довгострокова гра і з цим потрібно змиритися.

Сьогодні інвестори не поспішають вливати великі суми в Фінтех-стартапи, так як це підвищує їх вартість в очах приватних гравців, але при майбутньому виході на IPO може сильно вдарити по капіталізації компанії, бо публічний ринок буде дивитися на компанію зовсім іншими очима.Минулий рік був найбільш невдалим для IPO технологічних компаній. Занадто багато інвесторів вклали мільйони в стартапи, щоб потім побачити, як їхні гроші вилітають в трубу.

В поточному році інвестори будуть оцінювати Фінтех-гравців значно ретельніше. Тепер тільки одними криками, що ми пропонуємо "Підривні інновації!" нікого не залучиш. І це особливо вірно для біткоіни і блокчейн-індустрії, де нормативна база залишає поки бажати багато кращого, а безліч гравців з біткоіни-сегмента в минулому році міняли свої бізнес-моделі через відсутність реального попиту на них.

Сьогодні запорукою успіху для блокчейн-стартапів будуть наявність домовленостей про співпрацю з великими фінансовими інститутами, які будуть надавати їм всіляку підтримку.

Блокчейн був гарячою темою в минулому році, але левова частка інвестиційних грошей лилася в сегмент кредитування. Цього року обскакати блокчейн може страхова сфера.

На минулому тижні прийшла цікава новина з Японії. Навіть з урахуванням всієї своєї технологічності, за перші дев'ять місяців минулого року в Фінтех-індустрію в країні "Висхідного сонця" було вкладено всього $ 44 млн., Що являє собою краплю в загальному глобальному обсязі Фінтех-індустрії.

Уряд країни вирішив виправити цей дисбаланс шляхом розробки більш гнучкою і доступною інвестиційної політики для фінансування Фінтех-стартапів, а ставлення до криптовалюта в країні так взагалі максимально демократичне, їм присвоєно статус грошового еквівалента.

Цей крок може вивільнити величезні фінансові потоки, які нададуть стимулюючу дію на весь світовий Фінтех-сектор. Сьогодні кількість депозитів фізичних осіб оцінюється, приблизно, в $ 9 трлн.і все це гроші, які не працюють. При цьому особлива увага приділяється саме технології блокчейн. Що з цього вийде, подивимося через квартал-другий.

via Coindesk