Ласкаво просимо: острів Мен відкриває двері організаторам iCO

Незважаючи на те, що останнім часом ставлення регуляторів до первинних розміщень токенов (ICO) стало, м'яко скажемо, настороженим, уряд острова Мен вибрало для себе інший шлях.

Керівник підрозділу Фінтех і цифрового розвитку Міністерства економічного розвитку острова Мен, Брайан Донеган (Brian Donegan), розповів, що регулятори острова прийняли рішення створити нормативну базу, яка забезпечить продаж токенов, що відповідають вимогам політики боротьби з відмиванням грошей і правил "Знай свого клієнта ".

І хоча офіційного анонса проекту поки не відбулося, робота над ним йде повним ходом. За словами Донегола, нормативна база грунтується на правилах боротьби з відмиванням грошей, що діють в 2014-2015 роках.

У той час як регулятори окремих країн, наприклад, Канади, намагаються створити обхідні шляхи для організаторів ICO, уряд Острову Мен зробило крок далі, і вирішило дати торгівлі токенами зелене світло. Експериментальним майданчиком для нової моделі став Фінтех-іннкубатор Adel, що запустив ICO після реєстрації на острові.

Що стосується припущень щодо можливих спекуляцій на наблюдающемся зараз ажіотажі навколо ICO, Донеган пояснює все дуже просто: це відмінна можливість для урядів, які бажають стати першопрохідцями у створенні зручного середовища для організаторів ICO.

Донеган каже: "Відповідно до нашого розуміння і аналізу ринку ICO, це масивний вертикальний ринок".

Компанії, які захочуть запустити ICO на острові Мен, повинні будуть реєструватися у відповідних органах з дотриманням всіх діючих нормативів. Таким чином, органи влади будуть виступати в якості підтримки для компаній, пов'язаних з торгівлею токенами.

Варто відзначити, що ідея такої ініціативи з'явилася через кілька років після того, як острів Мен видав законодавчі нормативи для компаній, що працюють з криптовалюта.

Вперше острів Мен розповів про плани щодо створення правил для кріптовалютних компаній в 2014 році. Пізніше уряд острова зацікавилося технологією, що лежить в основі біткоіни, угледівши в ній можливість застосування для публічних додатків. У травні 2015 року на острові був запущений перший урядовий блокчейн-проект.

За словами Донегола, уряд острова вже зараз відзначає підвищений інтерес з боку організаторів продажів токенов, а спроба створити регулятивне середовище для ICO частково викликана великою кількістю випадків шахрайства.

"Повинен сказати, що з 10 додатків, які надійшли від організаторів ICO в останні місяці, (...) буде погоджено тільки одне, так як в цій галузі дуже багато випадків шахрайства, - каже він, - ми піклуємося про те, щоб захистити наших клієнтів і не допустити злочинів ".