Waves Олександр Іванов- думку

Незважаючи на те, що велика частина проектів в області технології блокчейн, про яких говорять російські влади, існує тільки на папері , від ідеї їх реалізації вони навряд чи відмовляться. Таку думку в коментарі РБК висловив CEO платформи Waves Олександр Іванов.

Як зазначає Олександр, блокчейн дозволяє прибрати непотрібних посередників, знизити витрати і підвищити прозорість операцій, тому цей Інтрументи відмінно підходить для вирішення державних проблем і завдань.

"Регулятори в різних країнах світу також будуть прагнути реалізувати власні кріптовалютние проекти, щоб не допустити повсюдного використання і поширення таких повністю децентралізованих систем, як біткоіни. Контроль за емісією грошей залишається одним з найважливіших інструментів монетарної політики влади , і відмовлятися від нього ні в Росії, ні за кордоном не готові, оскільки це означало б злам всієї світової фінансової системи ", - підкреслює він.

Що ж стосується варіантів впровадження національної кріповалюти, то тут, вважає Іванов, є кілька сценаріїв.

"Перший з них передбачає випуск так званого бітрубля. Переклад російської валюти на блокчейн і в цифровий формат дав їй перевагу, однак виникає багато питань.Наприклад, хто буде підтримувати цей блокчейн і чи буде він державним або суспільним. Якщо публічним, то поки з технологічної точки зору про це говорити рано, а якщо державним, то постає питання про використання бітрубля за межами країни ".

Інший шлях Олександру Іванову здається більш здійсненним : він передбачає створення державної блокчейн-системи, що об'єднує в собі функції різних фінансових інститутів, наприклад банків, депозитаріїв, податкових органів та пенсійних фондів. Це дозволить автоматизувати процес сплати податків і перерахування коштів до фондів.

Крім того, можливий вариа т з поступовим впровадженням криптовалюта в якихось окремих територіальних утвореннях, наприклад, в Сколково або Іннополісе.

"З технологічної точки зору для цього вже є можливості, в той час як впровадження бітрубля на території всієї країни може зайняти не рік і не два, а десятиліття і більше ", - говорить Олександр.

На його думку, щоб зрозуміти, який шлях оберуть російську владу, необхідно стежити за реалізацією пілотних проектів, наприклад, Мастерчейна. Крім того, найближчим часом можливе впровадження систем ідентифікації на блокчейне. Поступово відбуватиметься і процес перекладу деяких держпослуг на блокчейн.

Нагадаємо, раніше доцент кафедри фінансового ринку і фінансових інститутів Новосибірського державного університету економіки і управління Ірина Газізуліна заявила, що біткоіни представляє виклик світовій банківській системі, і цей виклик повинен бути прийнятий.

Джерело: // forklog. com