Трамп звільнив прокурора, звинувачував Росса Ульбріхта

Новий президент США зняв з посади Пріта Брахару (Preet Bharara) - прокурора, відомого як "найнебезпечніший людина в світі для біткоіни". Тепер уже колишній представник Південного округу Нью-Йорка (SDNY) Прип Брахара відомий тим, що свого часу виступав обвинувачем на процесі Росса Ульбріхта (Ross Ulbricht), засновника анонімної торгової інтернет-майданчики Silk Road, що знаходилася в зоні. onion анонімної мережі Tor і працювала з 2011 по 2013 рік. Після закриття майданчика і засудження її засновника, уряд США продало з аукціону конфісковані 174 000 біткоіни.

Брахара був звільнений в п'ятницю 10 березня, після того як відмовився піти у відставку за урядовою постановою. Він був одним з 46 чиновників, яких під час свого керування країною призначив Обама і яких адміністрація Трампа тепер зняла зі своїх постів.

"Я не пішов у відставку. Кілька хвилин тому я був звільнений", - написав Брахара в своєму Твіттері. Він додав, що його робота в якості представника Південного округу Нью-Йорка завжди "буде однією з найяскравіших сторінок в його професійному житті".

Блаженство в незнанні

Бхарара зробив собі ім'я ще до того, як був розгромлений нової президентською адміністрацією. У матеріалах ЗМІ за 2014 рік, що вийшли відразу ж після успіху Брахари із закриттям Silk Road, навіть передбачалося, що він націлений на політичну кар'єру.

"Ніхто не передбачає, що в біткоіни є щось погане", - сказав Брахара в інтерв'ю Fast Company в лютому 2014 року. Цікаво також заяву Брахари про те, що біткоіни дарує своїм користувачам "анонімність", коли вже було ясно, що це не зовсім так.

"Коли є така валюта як ця, що дає вам повну анонімність, природно, з'являються люди, які будуть користуватися цією перевагою. І це нормально. Однак серед них можуть з'являтися особистості, які захочуть вкрасти ваші гроші або продавати отруту - вони теж зможуть скористатися перевагами технології. Ось чому нам потрібно бути пильними ", - висловлювався Брахара.

Заміна

Після призначення Міка Малвані (Mick Mulvaney), давнього прихильника біткоіни, на пост глави Адміністративно-бюджетного управління США, від адміністрації Трампа цілком можна очікувати руху в ту ж сторону при виборі заміни Брахаре.

Поки адміністрація президента підбирає підходящу кандидатуру, пост займе Джун Кім (Joon Kim), заступник прокурора Манхеттена. Серед можливих кандидатів на посаду, що звільнилася згадується Марк Л. Мукасей (Marc L. Mukasey), адвокат з боку захисту, який в даний момент веде справу Роджера Ейлс (Roger Ailes) - творця Fox News, обвинуваченого в сексуальному насильстві.

Відомий противник Трампа, редактор Atlantic Девід Фрум (David Frum), відзначає, що "Дональда Трампа може бути дуже вигідно шукати заміну на посаду, що звільнилася якомога довше".