Торгівля біткоіни і інший криптовалюта - регульована галузь

Зміст

  • 1 Закриваємося!
  • 2 І цим теж нелегко
  • 3 Вони - піонери!
    • 3. 1 Автор публікації
    • 3. 2 Анна Кавазян

Торгівля криптовалюта, пропонована фірмами - обмінниками, повинна відповідати нормативним правилам, введеним не так давно вашингтонськими регулюючими органами. Вони розробили так званий Сенатський закон 5031, який забезпечує "здорову" інноваційну інфраструктуру для біткоіни-бірж і їх користувачів. Але порахувавши ці правила занадто обтяжливими, деякі компанії пішли з арени.

Закриваємося!

Після оголошення в липні Вашингтоном про введення нових нормативних вимог до бірж з обміну криптовалюта, Bitfinex, Bitstamp, Kraken і Poloniex закрили свої обмінники, пояснивши причини припинення обслуговування їх клієнтів в столичному регіоні.

Bitstamp в кореспонденції до своїх користувачів писала:

C жалем доводимо до вашого відома, що після тривалих і кропітких переговорів ми прийшли до висновку: через що накладаються урядом штату Вашингтон обмежень наша компанія припиняє обслуговування користувачів зі штату Evergreen.

І цим теж нелегко

Заступник директора відділу фінансових інститутів округу і керівник філії по споживчому сервісу Чарлі Кларк, не оприлюднив точні назви залишили ринок обмінників.Він заявив: обмеження не видаються негативними і жорсткими і розповів, що урядові фінансові органи працювали над підготовкою проекту довгі місяці, деталізуючи кожне положення.

Він, зокрема, заявив:

Обговорення та телефонні дзвінки супроводжували роботу зі створення регулюючих канонів з метою встановлення рівноваги між захистом споживачів і мінімізацією обтяжливих і безглуздих норм для початківців цифрових валют і торговельних майданчиків.

Кларк просто домагався того, щоб компанії усвідомили: мета законопроекту - оберігати клієнтів і допомагати стартапам досягати комплаенса. Він не згадав про фірмах, що займаються продажем цифрових валют, які не дотримуються нових правил, не назвав і залишилися.

Вони - піонери!

Деякі біржові фірми все-таки не покинули ринок, а вирішили звернутися за придбанням ліцензій для здійснення кріптовалютних операцій. Згідно Payment Compliance, діють вже 7 біткоіни - або блокчейн - запусків, схвалених департаментом фінансових послуг. Ще п'ятеро бізнесменів звернулися за отриманням відповідних дозволів. Зовсім недавно стало відомо, що Gemini теж не залишилася осторонь і вже ліцензованих здійснює свій бізнес в Сполучених Штатах.

Хоча ці компанії отримали ліцензію на ведення бізнесу за новими правилами, вони, як і раніше, відчувають чималі труднощі в справі забезпечення комплаенса (відповідності з прийнятими стандартами). У статті Payment Compliance досконально викладалися їх проблеми:

Організації, що займаються переказом коштів, повинні забезпечувати поручительства, в розмірі від 10 тис. До 550 $ тис., А від компаній - обмінників потрібно від 10 тис.до 50 $ тис. доларів.

Є й інші складності. Вони зобов'язані залучати зовнішні аудиторські перевірки інших платіжних систем і регулярно опубліковувати готівковий матеріал для доведення до відома клієнтів. До того ж проходження через державні інстанції для отримання ліцензії - це складний і дорогий процес.