Модель звернення токенов ринку передбачень gnosis

Gnosis - не тільки ринок передбачень, але і платформа для створення додатків. Мережеві ефекти забезпечують стабільність платформи і підвищують її вартість. У міру того, як все більше проектів буде створюватися на основі Gnosis, ліквідність ринку буде збільшуватися, що в свою чергу підвищить привабливість платформи для користувачів. Пропонована модель поводження токенов повинна максимально підвищити привабливість платформи для створення нових додатків на Gnosis.

Ключові елементи

  • Загальна кількість токенов GNO зафіксовано і становить 10 мільйонів. 90% цієї кількості буде продано за схемою голландського аукціону.
  • За створення Предсказательная активів платформа отримує комісію 0, 5% (*).
  • Токени GNO генерують токени WIZ (токени мудрості - wisdom tokens). Чим більше WIZ використовується на платформі, тим більша їх кількість генерується на одиницю GNO
  • 1 WIZ погашаються виплатою еквівалента 1 долара комісії (аналогічно токені біржі KRAKEN - KFEE)
  • Крім того, комісії можуть виплачуватися тим токеном, який використовується на ринку (ETH, BTC та інші). Після оплати ці маркери направляються на аукціонний контракт, керований третьою стороною, де обмінюються на GNO.

Замість створення платформи по вилученню ренти, Gnosis пропонує одноразову покупку достатньої кількості GNO з наступні генеруванням токенов WIZ для оплати комісій. У підсумку, токени GNO дають доступ до платформи за фіксованою ціною, що можна порівняти з вартістю ліцензії.GNO і WIZ - токени стандарту ERC20.

Докладна схема роботи

В якості першого кроку для отримання WIZ, необхідно покласти на депозит токени GNO. Точна кількість WIZ, що генеруються депозитної транзакцією відомо заздалегідь (т. Е. Користувач бачить його перед прийняттям рішення про депозит). Ця кількість визначається алгоритмом, вбудованим в смарт-контракт. Алгоритм постійно регулює швидкість емісії WIZ так, щоб підтримувати їх загальна кількість, рівну 20-кратному середньомісячною кількістю використаних токенов. Отже, чим більше операцій проводиться на платформі, тим більше WIZ генерується на один GNO.

Якщо кількість операцій залишається постійним, то і емісія WIZ постійна. На кожен використаний WIZ доводиться 1 новий токен. Таким чином, WIZ не схильні до інфляції і мають стабільну цінність. Користувач визначає термін депозиту з опціями від 1 до 12 місяців. 30% нових WIZ видаються негайно, а інші генеруються безперервно протягом всього терміну депозиту. Чим довший термін депозиту, тим вище співвідношення WIZ / (часовий відрізок).

Токени GNO і WIZ

Якби WIZ були єдиним способом оплати комісій Gnosis, у гравців неминуче виникло б бажання почати спекулювати, скуповуючи WIZ. Щоб такого бажання не з'явилося, у користувачів є можливість оплати комісії будь-яким токеном, використовуваним на ринку передбачень (ETH, BTC-еквівалент, Santander $, або будь-який з стеблкойнов, які незабаром з'являться). В кінці статті наведено приклад такої операції (**).

Механізм зниження комісій

Швидше за все, велика частина комісій буде виплачуватися в WIZ, а інші маркери будуть направлятися на зовнішній аукціонний контракт, який буде обмінювати їх на GNO.Отримані таким способом токени GNO будуть використані для лінійного зниження комісій платформи. Наприклад, якщо 10% всіх існуючих GNO знаходяться на аукціонному контракті, то комісії будуть автоматично знижені на ті ж 10%, або в граничному випадку, якщо аукціонний контракт тримає все GNO, то комісії дорівнюють нулю.

Така властивість в майбутньому зробить Gnosis ще більш привабливим для користувачів і розробників. Слід зазначити, що цей процес не зменшить вартість решти GNO. Якщо торгові обсяги на Gnosis залишаються постійними, то зниження комісії на 10% також означає, що буде використано на 10% менше WIZ. Далі, знову Створювати WIZ будуть розподілятися серед зменшеного на 10% кількості GNO, оскільки GNO, заморожені на аукціонному контракті не отримують WIZ. Отже, ставлення WIZ до GNO, що знаходяться у користувачів, залишиться незмінним. Допускаючи, що зниження витрат спричинить за собою збільшення інтенсивності використання платформи, логічно припустити, що ставлення WIZ / GNO буде рости.

WIZ в якості застави

Токени GNO дають права доступу, а кількісна сторона цих прав може бути розрахована (і передана іншій стороні) у формі WIZ. Основною причиною підключення вторинного токена стала описана вище модель поводження токенов. Побічним ефектом моделі стає той факт, що WIZ при бажанні може бути використаний в якості застави на ринку прогнозів, адже основна вимога до заставного токені - це його стабільна вартість. WIZ має чітко окреслену область використання без спекулятивних елементів, так що він ідеально підходить для застави.

Одним з ключових вимог до ринків передбачень є створення достатньої ліквідності для отримання конкретних прогнозів подій реальному житті на основі торгової активності.Одним із способів створення такої ліквідності є використання автоматизованих маркетмейкеров. Розробники Gnosis планують використовувати WIZ, отримані з належних їм GNO, для часткового субсидування таких маркетмейкеров.

* розмір комісії 0, 5% - початкову припущення, надалі він може змінюватися

** Базовий контракт будь-якого ринку передбачень отримує кошти і випускає спеціальні маркери для різних можливих фіналів якої-небудь події. Тобто, якщо потрібно відповідь на питання, що має на увазі відповідь "так" або "ні" - користувач залишає заставу і створює маркери на результати "так" і "ні".