Мережа lightning і проект Elements від компанії Blockstream

Blockstream - технологічна компанія blockchain, заснована Адамом Беком, Грегорі Максвеллом, Остіном Хіллом та іншими. Це один з декількох інститутів, які забезпечують фінансування розвитку Bitcoin Core.

Компанія є провідним постачальником технологій на блокчейне, в піонерів криптографії і розподілених системах. Заявлена ​​місія - вирішувати проблеми, які підривають довіру до сьогоднішніх фінансових систем.

Blockstream надає ряд програмних і апаратних рішень для компаній, які впроваджують нові мережі на основі блокчейнов.

Навігація по матеріалу:

 • 1 Історія проекту Blockstream
 • 2 Мережа Lightning для зберігання даних транзакцій в кеші
 • 3 Проект Elements розширює функціональність біткоіни
 • 4 біткоіни супутники
 • 5 Проблеми проекту

Історія проекту Blockstream

12 жовтня 2015 року Blockstream оголосила про випуск свого сайдчейна, який дозволяв передавати активи між двома ланцюгами. Liquid зменшує затримки, пов'язані з нормальною передачею біткоіни. Компанія запропонувала додати до протоколу біткоіни сайдчейн. Продукт був випущений з відкритим вихідним кодом.

Мережа Lightning для зберігання даних транзакцій в кеші

Blockstream найняли Рости Рассела, відомого розробника, який працював над ядром Linux, для розробки реалізації мережі Lightning (LN). Мережа Lightning пропонує скоротити витрати, дозволяючи вузлів зберігати деякі дані транзакцій в кеші, перш ніж відправляти їх в блокчейн.Короткі тези технології:

 1. В основі платежів лежать таблиці балансу, які представляють собою транзакції з мультіподпісью (від 2 сторін).
 2. Транзакція стає дійсною, коли обидва учасники підписують її.
 3. Попередні транзакції заморожуються на кілька блоків, щоб в ході нових не було можливості обману: через уже підписані старі переклади.
 4. За цей захід безпеки відповідає особлива транзакція: їй присвоюється винагороду та мережа здатна відстежувати, чи не проводяться чи старі таблиці балансу.
 5. Всі ці переклади проходять без вписування транзакцій в блокчейн біткоіни.
 6. Прискорення транзакції йде через пошук обхідних платіжних каналів: між гаманцями знаходиться зв'язок (комісія може йти тільки їм і повинна коштувати набагато менше):

 7. Лайтнінг не дозволяє отримати за транзакцію більше, ніж баланс всіх каналів.
 8. Незважаючи на швидкі переклади, фактично, гроші заморожуються на головному блокчейне, так що транзакції в мережі потрібно закрити, щоб використовувати гроші.

Проект Elements розширює функціональність біткоіни

The Elements Project - технологія з відкритим вихідним кодом на рівні протоколу. Розробники можуть використовувати Elements для розширення функціональності біткоіни і вивчення нових додатків на блокчейне.

Елементи - це функції, які пропонуються і розвиваються в співтоваристві. З їх допомогою можна в довільних комбінаціях створювати бічні ланцюги.

В Elements Core зараз знаходяться:

 • Asset Issuance (випуск нових монет)
 • Confidential Transactions (Конфіденційні транзакції)
 • Segregated Witness (скорочення простір для транзакцій в блоці в 4 рази)
 • Relative Lock Time (транзакція з блокуванням по часу)
 • Schnorr Signature Validation (новий спосіб побудови підписів для транзакцій)
 • New Opcodes (нові сценарії)
 • Signature Covers Value (спрощення перевірки транзакції)
 • Deterministic Pegs (взаємодія між блокчейнамі )
 • Signed Blocks (підписані блоки)

Blockstream використовував кілька Елементів, включаючи Конфіденційні транзакції і SegWit, для створення п ервого комерційного блокчейна.

біткоіни супутники

Blockstream оголосили про запуск орендованих біткоіни-супутників, які дозволяють підключатися до мережі в режимі читання, не вимагаючи підключення до Інтернету.

Ця стара ідея була популярна ще в 2013 році, коли хтось показав, як підключитися до локальної радіостанції і підтримувати роботу біткоіни-вузла навіть без Інтернету.

Якщо у вас є "портативний генератор, супутникова антена, точка доступу Wi-Fi, ноутбук з повною нодою і трохи коштів для відправки 250 байтів, - каже Адам Бек, генеральний директор Blockstream, - ви можете використовувати біткоіни в будь-якому місці з нульовий інфраструктурою ".

Користувач в країнах з поганим підключенням до Інтернету приєднується до мережі через продукти від Blockstream, щоб потім заплатити комісійні збори за транзакцію цієї компанії.

Хто може зацікавитися - люди з віддалених місць, де інфраструктура - рідкісне видовище. Ринок цей невеликий, так як смартфони з Інтернетом повсюдно. Швидше за все, це не головна мета компанії.

Сама супутниковий зв'язок - фундаментальний продукт для Blockstream.

"В даний час система призначена для забезпечення швидкості 64 кбіт / с. Це дає достатню пропускну здатність, щоб надійно підтримувати синхронізацію з мережею зі скромною затримкою".

Проблеми проекту

Мережа ледь може обробляти блоки в 1 МБ. Це може послужити досить вагомою причиною, щоб Blockstream сильно пручався будь-якого збільшення базового розміру блоку. Проведення дворічної дискусії по масштабованості, високі транзакційні збори, затримки підтвердження на 24 години або більше, зростання блокчейна Ефірума, хардфорк біткоіни ускладнюють проект.

Але супутниковий зв'язок все одно важлива для розробників, від неї не можна відмовлятися.

Одна з причин: якщо ви контролюєте апаратне забезпечення, ви керуєте ПО. Потім ви можете аналізувати, що працює на вашому обладнанні і осадити конкуренцію.

Припустимо, що вдається централізувати ланцюжок Bitcoin Core під контролем Blockstream, що тоді? AOL (Америка Онлайн) теж намагалася централізувати Інтернет в 90-х роках, упаковуючи його на компакт-диски, але користувачі перейшли у відкритий інтернет, відправивши бренд в історію.