Інвестиційний фонд Ощадбанку вірить у потенціал bitcoin і Blockchain

SBT Venture Capital, венчурний фонд підтримуваний Ощадбанком, з капіталом в 100 млн $, заявив, що вони зацікавлені в Bitcoin і blockchain.

Заяви, зроблені партнером SBT Мірчею Mіхаеску, істотно відрізняються від пропозицій з боку російських державних чиновників, які говорять про те, що використання Bitcoin буде офіційно поза законом вже навесні цього року. В інтерв'ю Mіхаеску був в значній мірі спокійний до негативного ставлення в законодавстві та регулюванні в цілому, заявивши, що закони часто відстають від інновацій, і таким чином це не повинно бути основною проблемою для глобальних підприємців. Міхаеску бачить відкритим регістр Bitcoin (блокчейн) в якості інновації, яка може мати глобальний вплив.

Тут у нас є власні інтереси. Ми не зацікавлені в акціях інвестиційних фондів, придбання Bitcoin і т. Д. Швидше, ми зацікавлені в фундаментальних змінах, які зачіпають весь фінансовий сектор.

Нинішня система, в якій 10 000 банків використовуються тільки для переказу грошових коштів, цілком може бути замінена на blockchain.

SBT був запущений в 2012 році з капіталом в 100 млн $, хоча вже було сказано, що ця цифра може зрости до 700 млн $ протягом трьох років. Фонд висловив зацікавленість в широкому діапазоні різних інновацій, в тому числі - хмарні обчислення, мобільних платежах і онлайн-банкінгу.

Висловлюючись в основному позитивно про технології, Mіхаеску все ж припустив, що SBT можуть бути більш зацікавлені вкладати кошти в альтернативи Bitcoin.Наприклад, він виступив проти концепції Майнінг, уподібнюючи процес звичайному ринковому бартеру.

Існує думка, що криптовалюта використовуються злочинцями, наркоторговцями. Ви знаєте, що вони найбільше використовують? Готівка! Цікаво, що ніхто не збирається забороняти готівку.

Крім того, він припустив, що основні нововведення, пов'язані з децентралізацією та усуненням посередників з фінансової системи "звучать дуже багатообіцяюче". У той же час SBT інвестує в російський стартап незважаючи на те, що урядові чиновники продовжують стверджувати, що заборона Bitcoin буде прийнятий цієї весни. Термін був спочатку встановлений Міністерством фінансів ще в минулому році.

З моменту першого оголошення передбачуваного заборони багато з російських підприємців перебралися в більш сприятливі юрисдикції. Проте, окремі члени великих фінансових установ, таких як Банк Росії, озвучили більш позитивні відгуки про майбутнє криптовалюта.

Портфель SBT включає в себе ряд Bitcoin стартапів, в тому числі платформу управління ризиками IdentityMind і соціальну торговельну площадку Etoro, які обслуговують клієнтів на ринку Bitcoin.

Джерело


29. 03. 2015
Матеріал надав: Alex03