Майбутнє біткоіни: висхідна зірка або епіцентр ядерного вибуху?

Зовсім недавно біткоіни-системі довелося пережити справжній шквал уваги з боку і засобів масової інформації, і світових політичних інститутів. Навіть цинічні фінансові журналісти і аналітики були залучені в дискусії про перспективи можливої ​​світової валюти.

З самого моменту свого створення в 2009 році нікому на той момент невідомим розробником Сатоши Накамото, ця онлайн валютна торгова система плутає і розбурхує уми прихильників індустрії високих технологій. І до сих пір критики і користувачі системи не можуть прийти до спільної думки з приводу основної концепції цифрових валют, незалежних від політики національних урядів, - надія чи це всього людства, або провісник зла.

Тільки з одним можуть погодитися експерти - при відповідному впровадженні потенціал біткоіни може стати безмежним. Прихильники і розробники біткоіни-системи люто продовжують захищати кріптоволюту з самого моменту її створення.

Вони щиро люблять біткоіни за те, що він дозволяє користувачам обміняти електронні гроші на товари або послуги в Інтернеті або навіть в реальному житті без посередників, подібних платіжних систем PayPal або компаніям продають товари за кредитними картками. А це виключає виплати комісійних за послуги, надані такими компаніями. Будучи незалежною від політичного курсу урядів і економіки будь-яких країн криптовалюта потенційно може уникнути впливу від падіння конкретної економіки, що також привабливо для багатьох користувачів.

Критиків і скептиків біткоіни системи турбує легітимність цифровий валюти. Оскільки операції з віртуальними біткоіни можна проводити зберігаючи інкогніто, то біткоіни-валюта стала кращою формою оплати незаконних операцій з торгівлі наркотиками. В американському суді є справа, в якому посилаються на те, що біткоіни-монети були використані в якості оплати за замовлені вбивства.

Гевін Андресен, керівник дослідницьких і досвідчених підрозділів Фонду біткоіни (Bitcoin Foundation), в одному з інтерв'ю розповів про наслідки незаконного використання біткоіни. На питання про використання цифрових валют для оплати незаконних угод він заявив: "Це дійсно дуже тривожно. Це дійсно дуже турбує мене. Для мене, як для технаря першою думкою є питання - як можна зупинити все це? Як можна все це виправити? Але як раз це той випадок, коли технології, можуть бути безсилі ".

Існує ще одна стурбованість. Так як цінність біткоіни не піддається залежать від стану економіки інфляційним процесам, то вартість валютних операцій всередині біткоіни-системи може бути довільно завищена. Fiatleak. com повідомляє, що щоденні цінові коливання біткоіни в окремі моменти можуть досягати 80%. Паперові валюти також відчувають коливання цін, але вони, як правило, не перевищують 1% -ну позначку.

А це значить, що в один з днів валютних торгів ваші біткоіни можуть коштувати в сотні разів більше заплачених за них грошей, тоді як в інший час вартість біткоіни буде прагнути до мінімуму. Подібна нестабільність не є хорошим показником для сильної валюти в цифрову економіку.

В кінцевому рахунку, ми можемо почекати рішення світових урядів і регуляторних органів щодо майбутнього біткоіни, а до тих пір немає ніяких гарантій того, що біткоіни проіснує більше 10 років.