Європейська комісія обирає перспективні блокчейн напрямки

Виконавча гілка Європейського Союзу офіційно завершила публічні консультації з фінансових технологій / DLT, і, схоже, що результати цієї роботи незабаром стануть загальновідомими.

"Публічні консультації з фінансових технологій: конкурентний і інноваційний Європейський фінансовий сектор" - так називався запитальник, запропонований "представникам будь-якого бізнесу і клієнтам", який повинен був з'ясувати загальні настрої щодо інноваційних фінансових технологій, в тому числі блокчейн і DLT.

Тепер, коли період прийому відповідей і коментарів офіційно завершився 15 червня, компанії та організації, такі як Euroclear, Європейська асоціація клірингових центрів (EACH), Європейська федерація платіжних установ (EPIF) і European Consumer Voice in Standardization оголосили про свій намір публічно прокоментувати нормативні перешкоди і ризики, пов'язані з впровадженням DLT.

Опитування, запущений в березні, пропонував учасникам відповісти на такі питання, як:

  • "Які найбільш перспективні варіанти використання Фінтех?"
  • "Які DLT-додатки можна запропонувати для підприємств малого та середнього бізнесу?"
  • "Які основні нормативні або контрольні перешкоди для розвитку DLT- рішень? " та ін.

В межах вищезгаданих питань, мабуть, відповіді та коментарі з приводу DLT були оптимістичні, і більшість учасників називали цю технологію однією з найбільш перспективних напрямків Фінтех - особливо з точки зору зниження витрат і підвищення ефективності.

Поділ думок в питаннях регулювання

Однак найбільш примітними виявилися відповіді і коментарі на запитання про те, як європейська держава має брати участь в переході до DLT, оскільки думки про це в значній мірі розділилися.

EACH стверджувала, що вона виступає за приватний ринок, який би не зупинявся на досягнутому, і де регуляторам була б надана можливість моніторингу таких систем.

Навпаки, EPIF, яка представляє платіжні установи, бачить дію сильної руки, що стимулює розвиток ринку:

"Відсутність регулятивного керівництва або урядового втручання веде до логічної незавершеності [проектів], позбавляє зручності використання і безпеки криптовалюта".

Кліринговий гігант Euroclear, відкрито експериментує з блокчейном, був в вичікувальної позиції:

"Регулюючі органи повинні приділяти пильну увагу ... зв'язків між торговими, кліринговими і розрахунковими провайдерами, де можуть виникати нові операційні ризики через нестандартизованих бізнес-практик ".

Поки ще неясно, чи будуть опубліковані додаткові коментарі по найбільш сильним думок, коли відповіді учасників опитування будуть оприлюднені офіційно.

Хочете більше новин? Facebook . Швидше за всіх? Telegram і Twitter . Підписуйтесь!