Платформа digixDAO виплачує майже 500 000 ETC учасникам проекту

DigixDAO, а вірніше її розробник, що базується в Сінгапурі компанія Digix Global, творець проекту забезпеченої золотом стабільної криптовалюта DGX, виплачує власникам голосуючих токенов DGD ефір класик (ETC) в сумі 465 123 ETC.

Ця ж сума в ETH була зібрана в ході ICO, що проходив в березні 2016 року. Відповідно до початкових планів, витрачання коштів повинно було визначатися голосуванням всіх власників DGD і зібрані кошти були поміщені на мультіподпісной гаманець. Однак, наступний злом TheDAO змусив засновників проекту повністю переглянути розробку смарт-контрактів, і запуск системи внесення пропозицій і голосування було відкладено.

Тим часом, в результаті хардфорка Ефіріума 20 липня 2016 року, поряд з ETH, на балансі DigixDAO з'явилася сума ETC, що дорівнює сумі ETH, що зберігалася на балансі. Перегляд технології зайняв більше часу, ніж очікувалося, і тільки на початку травня 2017 року смарт-контракти DigixDAO були передані незалежним аудиторам. У той час, як ETH залишаються основним капіталом платформи, Digix Global вирішила повернути ETC власникам DGD, докладно виклавши причини такого рішення.

Контракт повернення

Повернення ETC проходить наступним чином: на блоці Ефіріума 3 800 000 був зроблений знімок (Snapshot) всіх власників DGD, що зберігають свої маркери в гаманцях MyEtherWallet, Mist і гаманцях ряду бірж, після чого всі власники DGD отримали на свої гаманці в блокчейне ETC тимчасові маркери DGDR. Отримавши DGDR, необхідно відправити їх на контракт повернення і отримати належну суму ефіру класик на будь-який вказану адресу ETC.Детальна інструкція по процедурі повернення для найбільш популярних гаманців викладена на Github.

Станом на кінець дня 1 червня, процес повернення проходить без ускладнень. На кожен DGD доводиться 0. 232 ETC. Найбільш часто зустрічається проблема: при відправці DGDR на контракт повернення, необхідно, щоб в гаманці ETC була незначна сума ETC для оплати газу за транзакцію і виконання контракту, інакше транзакція не пройде. Практика показує, що 0. 002 ETC цілком достатньо. Контракт повернення не обмежений у часі, так що можна не поспішати. Тримати DGD на рахунку теж не обов'язково, так як контракт повернення бере дані з знімка, зробленого на блоці 3 800 000.

Запуск проекту

Після закінчення аудиту і при відсутності необхідності доробок, смарт-контракти "карбування" золотих токенов DGX і системи управління DAO будуть запущені на основному блокчейне Ефіріума. Проект передбачає отримувати прибуток від комісій за транзакції стабільних токенов, забезпечених на 100% золотом, що містяться в сховищах. Право на прибуток отримають всі власники DGD, однак це не буде пасивний дохід. Бажають отримувати прибуток повинні будуть брати участь в управлінні DigixDAO за наступною схемою: великі власники DGD (від 1000 токенов) будуть ставити пропозиції по поточній роботі DAO на загальне голосування, в якому беруть участь всі власники DGD з голосами, пропорційними сумі їх токенов.

Розподіл прибутку буде відбуватися поквартально, але право на частку в прибутку матимуть тільки ті учасники, які брали участь в управлінні за звітний квартал. Для отримання квартального прибутку, вони повинні будуть відправляти свої DGD на контракт, який через деякий час (тривалість поки не визначена) поверне їх назад, разом з часткою прибутку, що виплачується в DGX.Якщо держатель DGD не відправить свої маркери на контракт, то навіть якщо він брав участь в управлінні, його частка буде розділена між іншими учасниками.

Описана схема може бути змінена в робочому порядку. Однак, одне питання вже зараз розбурхує уяву власників DGD, тільки що отримали виплату ETC, і можна не сумніватися, що він буде винесений на обговорення відразу по включенні механізму голосування. Як уже згадувалося, на контракті DigixDAO знаходиться 465 123 ETH. На момент краудсейла (березень 2016) це становило близько 5 мільйонів доларів. Тепер це більше 100 мільйонів доларів. Серед власників DGD є багато бажаючих отримати цю різницю або її частина, про що свідчать дискусії на Reddit і в Slack. Що з цього вийде, покаже майбутнє, однак на момент написання статті, ринкова капіталізація Digix, згідно Coinmarketcap, становить 159 мільйонів доларів.