Цифровий банк Мondo зібрав мільйон фунтів стерлінгів за 96 секунд

Створений трохи більше року тому англійський ціфоровой банк Mondo, на своєму сайті гордо іменує себе "найкращим банком планети", недавно дійсно став сенсацією в області краундінвестінга.

Банк, який ще не одержав державну ліцензію, вже викликає довіру майже у 2000 осіб. Саме стільки клієнтів Мондо брали участь в інвестуванні, вклавши в середньому по 542 фунта. З моменту, коли була відкрита можливість придбати акції банку, і до того, як потрібна сума була зібрана, пройшло всього півтори хвилини.

Результат перевершив всі очікування. 1 млн. Фунтів клієнти банку внесли за 96 секунд. Це абсолютний рекорд в краундінвестінге. Зібрана сума склала пакет акцій в 3. 3%. Завдяки їй, банк на сьогоднішній момент оцінюється в 30 млн фунтів стерлінгів. І це перший банк, який дозволив своїм клієнтам стати повноправними акціонерами.

Проведена акція - лише перший етап у фінансуванні даного проекту. За словами одного з учасників, співзасновника Passion Capital Ейлін Барбідж, у Мондо "є всі шанси стати Facebook або Google в банківській індустрії". Всього передбачається зібрати 6 млн. Фунтів.

Секрет успіху цього стартапу, ймовірно, в його максимальної відкритості для своїх клієнтів. Засновник банку Том Бломфілд вважає, що відкритість і прозорість - єдино вірний спосіб, який може гарантувати вирішення всіх проблем. Клієнти Мондо допомагали формувати мобільний банк, починаючи з його дизайну і закінчуючи технічними деталями.Більше 1000 користувачів з 50 країн світу взяли участь у тестуванні альфа-версії мобільного застосування.

Відкриваючи кампанію щодо інвестування, банк запропонував своїм користувачам придбати акції, вклавши від 10 до 1000 фунтів, щоб кожен мав можливість взяти участь. Разом з акціями новоспечені акціонери отримали ексклюзивні дебетові Mastercard "Mondo Investor" і доступ до додатка для iPhone, минаючи лист очікування, який складається вже з 30 000 охочих.

Наступний раунд фінансування відбудеться в цьому ж році, і бажаючих взяти участь в інвестуванні вже в кілька разів більше. На сторінках проекту зареєструвалося понад 6 000 осіб, інших банк змушений поки ставити в лист очікування.

Небувалий попит на інвестиції Мондо обрушив сервер платформи Crowdcube. Всім, хто не встиг взяти участь у фінансуванні через обвалення сайту, Crowdcube відправила по електронній пошті посилання на проект, щоб користувачі змогли, нарешті, придбати свої акції.

В даний час в обігу у клієнтів банку в режимі тестування перебуває 1 500 карт. До кінця року банк планує збільшити їх кількість до 10 тисяч. Банк має намір займатися обслуговуванням виключно фізичних осіб. Він не буде створювати ніяких відгалужень, окрім вже існуючих в інтернеті і в якості мобільного застосування для смартфонів.

За своїми фінансовими прогнозами, Мондо не очікує великих обертів принаймні до 2020 року, але вийти на кілька мільйонів планує вже в 2018 році. Передбачається, що основна частина доходу, так само, як і в традиційних банках, буде надходити від обслуговування клієнтів, зокрема від таких операцій, як овердрафт. Однак, банк обіцяє не стягувати багато інших збори, які використовують традиційні банки, і ніколи не брати плату з клієнта, попередньо не повідомивши його про це.

Компанія продовжує роботу над удосконаленням свого застосування. Передбачається, що воно зможе аналізувати рахунок клієнта на наявність витоків і пропонувати варіанти збереження заощаджень. Фінансування банку продовжиться, і в кінцевому підсумку основний капітал повинен скласти близько 75 млн фунтів. Така вимога банку Англії. Це захистить від банкрутства і буде виручати банк в разі непередбачених обставин.