ЦБ Норвегії зацікавився випуском цифрової валюти

Виступаючи в Норвезької академії науки і літератури, заступник президента норвезького банку Norges Джон Ніколаіс (Jon Nicolaisen) розповів слухачам про відмінності між грошима, які зберігаються в банках і цифровими валютами, а також про дослідження ЦБ в цій області і про світових прикладах використання криптовалюта.

Особливу увагу привернули однорангові платежі і прозорість, яку "нові платіжні рішення можуть запропонувати" в майбутньому.

"Приватні цифрові валюти, що забезпечують анонімність, вже знаходяться на ринку. Вони можуть використовуватися, навіть якщо банківські системи відмовляться від цього. Головне - функціонування Інтернету", - повідомив Ніколаіс.

За його словами, саме це зацікавило банк Norges, який планує випустити власну цифрову валюту, що дозволяє споживачам мати рахунок в центральному банку, а також створити додатки, яке дозволить здійснювати анонімні грошових платежі.

"Запуск цифрового банку в ЦБ може мати серйозні наслідки для фінансової системи. Для багатьох споживачів електронні гроші ЦБ можуть бути альтернативою внесенню депозитів в банк. Банки можуть залучати депозити через процентні ставки, які вони пропонують. Однак це відіб'ється на їх здатності створювати гроші і надавати кредити, особливо якщо ця нова форма електронних грошей буде використовуватися повсюдно ", - підкреслив він.