Центральний банк Єгипту заборонив торгівлю біткоіни

Єгипет вирішив приєднатися до нечисленного клубу країн, які заборонили криптовалюта. Відразу ж після публікації новин про плани запуску першої кріптовалютной біржі в Єгипті, представник керівного складу центрального банку країни опублікував заяву про те, що в країні не дозволяється торгувати біткоіни.

Реакція ЦБ Єгипту

Відповідь центрального банку пішов лише через декілька годин після виходу новин про заплановане на кінець серпня запуску кріптовалютной біржі Bitcoin Egypt. У разі отримання дозволу на здійснення діяльності платформа стане першою в країні біржею біткоіни. Один із засновників біржі, Рамі Халіл (Rami Khalil), говорить:

"Можлива дата запуску запланована на 31 серпня. Якщо до цього часу ми не будемо функціонувати в повну силу, ми принаймні буде працювати в альфа-режимі".

Однак представник Центрального банку Єгипту (CBE) заявив, що банк не має наміру видавати закон, що дозволяє торгівлю цифровий валютою, в тому числі біткоіни. Криптовалюта не може брати участь у фінансових або банківські транзакції:

"На даний момент в Єгипті не існує закону про віртуальних валютах, що дозволяє їх електронне звернення".

У той же час, за словами Халіла, наступного біржі вже попередньо зареєструвалися 300 користувачів.

Попередній відмова Центробанку

В червні CBE вже робив офіційну заяву, що спростовує інформацію про те, що він нібито вивчає застосування цифрової валюти і розглядає можливість дозволу її звернення в банківському секторі.

"Щоб зберегти стабільність банківської системи Єгипту, банк працює тільки з офіційними валютами, і не має ніяких справ з віртуальними валютами", - пояснив заступник керуючого банком Гамаль Негм (Gamal Negm).

, що спеціалізується на економічних суперечках юрист Махмуд Хелм (Mahmoud Helmi) говорить, що "Правова позиція Єгипту не протистоїть біткоіни безпосередньо". Однак він посилається на закон від 1994 року, в якому вказується, що "діяльність на іноземних біржах обмежується банками, акредитованими компетентними органами, в тому числі центробанками". Він також пояснює, що "слідчі органи і органи юстиції можуть розглядати продаж бітконов за євро і американські долари як злочин ... оскільки ця валюта в Єгипті не визнана".

Відсутність ліцензії

Минулого тижня чинний голова Служби фінансово-бюджетного нагляду Єгипту (FSA) Реда Абдель Мояті (Reda Abdel Moaty) заявив, що організація не видавала жодних ліцензій кріптовалютних бірж в Єгипті.

З ним погоджується голова фондової біржі Єгипту Магамед Фарід Салех (Mohamed Farid Saleh), який подтвержадет, що в Єгипті не було видано жодної ліцензії на здійснення діяльності бірж цифровий валюти.

Мояті додає також, що в FSA не надходило заявок на підставу кріптовалютной біржі. Він зазначає, що біржа, що здійснює торгівлю без ліцензії, діє нелегально і буде переслідуватися за законом. За словами Мояті, Закон Єгипту про ринок цінних паперів не містить будь-якої інформації про відкриття бірж цифрових валют.

Майбутня біржа Bitcoin Egypt поки не відреагувала на прохання прокоментувати ситуацію.