Стартап monax з'єднає технологію Ефіріума і Hyperledger

Стартап Monax приєднався до Hyperledger - консорціуму з відкритим вихідним кодом, заснованому під керівництвом Linux Foundation, який займається побудовою широкого спектру корпоративних рішень, заснованих на технології блокчейна.

На даний момент Hyperledger налічує понад 100 компаній-учасників. Вхід Monax в консорціум робить його першої в Hyperledger компанією з кодовою базою Ethereum virtual machine - компонента, який управляє станом розрахунків на публічному блокчейне Ефіріума. Оголошення, зроблене 27 лютого, говорить про те, що Monax також приєднався до консорціуму Enterprise Ethereum.

Співзасновник і генеральний директор Monax, Кейсі Кульман (Casey Kuhlman), сказав, що прийняття коду його компанії в Hyperledger не тільки прискорить розробку Ефіріума для бізнес-додатків, але і дасть членам Hyperledger шанс використовувати продукт в майбутньому.

Кульман сказав: "Якщо ми доб'ємося успіху в проходженні процесу інкубації, ми будемо першою Ethereum virtual machine, сумісної з блокчейном ... в рамках всеобемлющего проекту Hyperledger".

Підготовка до змін

Заснована в 2014 році як Eris Industries, компанія в минулому році офіційно змінила свою назву на Monax. Вона пропонує інструментарій інтерфейсу командного рядка для управління життєвим циклом на основі блокчейна, а також клієнт Eris DB, ребрендинг якого з'явиться найближчим часом.

Одна з організацій, яка експериментувала з блокчейном Monax - міжбанківська платформа SWIFT, яка в даний час розглядає можливість імплементації блокчейна в свою платформу платежів.

На даний момент сім інших проектів прийняті Hyperledger для інкубації, в їх числі Sawtooth Lake від Intel, Cello під керівництвом JP Morgan і Fabric на чолі з IBM. Corda R3 і Axcore Axoni також входять в цей склад.

До приєднання Monax до Hyperledger, платформа стартапу Eris DB мала Універсальну громадську ліцензію проекту GNU. Але для допуску в Hyperledger, Monax переналаштувати свою пропозицію, помістивши його під ліцензію Apache 2.

Також, в рамках можливої ​​інтеграції, Monax розраховує завершити ребрендинг свого програмного забезпечення - в тому числі, можливо голосування за ініціативою спільноти про зміну назви.

"Ми хочемо надати Linux Foundation продукт з бездоганною репутацією", - сказав Кульман.

Відмова від права власності

Але, як і багато інших компаній, що працюють з блокчейном, Monax полягає не в одному консорціумі. Минулого тижня стартап зі штату Коннектикут оголосив, що також став одним з членів-засновників Enterprise Ethereum, запуск якого був оголошений 28 лютого.

За словами Кульман, прийняття участі в декількох консорціумах - звичайне явище при роботі з відкритим вихідним кодом. Насправді, він позиціонував приєднання своєї компанії до Hyperledger тільки як останній крок в еволюції Monax, поряд з багатьма іншими компаніями, коли вони перестають володіти додатками в традиційному сенсі цього слова.

"Якщо Monax буде успішний в своїх зусиллях з Hyperledger і Enterprise Ethereum, то наш код виступить в якості провідника між цими двома великими спільнотами".

Один маленький крок для Ефіріума

Виконавчий директор Hyperledger Брайан Беллендорф сказав, що він перебрав кілька варіантів, перебуваючи в "пошуках правильного проекту", поряд з іншими членами технічного комітету Hyperledger (TSC).На думку Беллендорфа, якість коду понад усе. Тому він і TSC шукали, чи може потенційний код "доповнювати" інші технології, і чи зможе стоїть за ним команда працювати з іншими компаніями в ході можливого процесу інтеграції.

Обряд посвячення

Тепер, коли код повністю готовий, наступним кроком буде офіційне письмове пропозицію, представлене TSC під час одного зі своїх щотижневих відкритих зустрічей. Згідно з припущеннями Белендорф, це може зайняти тиждень або дві з моменту подачі заявки до остаточного затвердження.

Як тільки код Monax буде прийнятий керуючим радою і підданий остаточної ратифікації, він буде доступний поряд з іншими проектами, що складаються в інкубації.

Говорячи про можливі застосування Monax в Hyperledger, Белендорф уклав:

"Ви можете використовувати його в Ефіріуме. Але може бути, ви зможете використовувати його в Fabric або в Sawtooth Lake. Це нам ще належить з'ясувати".