Шість причин запустити повний вузол біткоіни

Управління власним повним вузлом в мережі біткоіни - прерогатива не тільки майнінгових пулів і компаній. Сьогодні ми розглянемо шість причин, які можуть спонукати звичайного користувача також задуматися про запуск власного повного вузла біткоіни.

Запускати або не запускати?

У зв'язку з недавніми подіями, що вказують на швидкі можливі зміни правил консенсусу, варто нагадати всім користувачам про те, що зараз - саме час для запуску власного повного вузла. Сьогодні онлайн знаходяться 6734 вузла, 83% з яких належать до Bitcoin Core - їх кількість постійно збільшується після виявлення помилки в Bitcoin Unlimited.

В цілому, більшу кількість вузлів біткоіни перетворюється а швидшу, стабільну і децентралізовану мережу. У світлі цього, можна сміливо говорити про шести причини для запуску власного повного вузла:

1. Це допомагає мережі

Запуск власного вузла - єдина можливість мати повний контроль і стежити за дотриманням всіх правил консенсусу. Вузли роблять це за допомогою ігнорування блоків і транзакцій, які не дотримуються правил консенсусу, відхиляючи з'єднання від бенкетів, що посилають їх. У цьому сенсі вузли набагато важливіше, ніж потужність хешування, так як саме вузли підтверджують, що блокчейн дотримується правил. Навіть в разі найдовшою ланцюга Proof-of-Work, вузли все одно будуть визначати, чи слід дана ланцюг правилами, приймає вона їх або ігнорує.

Відповідно до матеріалів Bitcoin Wiki:

[...] повні вузли забезпечують дотримання правил консенсусу незважаючи ні на що.Спрощені вузли (lightweight nodes) не роблять цього. Спрощені вузли поводяться відповідно до характеру поведінки здебільшого майнінгових ресурсів. Отже, якщо Майнер вирішать змовитися і, наприклад, збільшити винагороду за блок, то спрощені вузли сліпо погодяться з ними. Всі вузли, що не проводять повну перевірку блоків і не беруть участі в поширенні транзакцій, слід вважати "утриманцями" мережі, так як вони не беруть участі в забезпеченні її роботи, а тільки користуються послугами Майнер і повних вузлів.

2. Це забезпечує вашу безпеку

Запуск будь-якого гаманця, який не вимагає від вас управління власним повним вузлом, означає, що вам багато в чому доведеться покладатися на сумлінність постачальника послуг - цього цілком можна уникнути в разі з біткоіни.

Використання веб-гаманця вимагає від вас певного довіри до його центрального вузла, через який здійснюються ваші транзакції, і навіть такі спрощені клієнти як Electrum вимагають від вас довіри до їх серверів. Навіть SPV-клієнт змушує вас довіряти третій стороні, так як ви завантажуєте тільки заголовки блокчейна і не перевіряєте, чи дотримується блокчейн правила мережі і чи є він найдовшим блокчейном.

3. Це дає можливість вибору

В разі можливого хардфорка, де обидва блокчейна залишаються життєздатними, як у випадку з Ефіріумом (ETH / ETC), управління власним повним вузлом - єдина можливість для перевірки дотримання правил новим або старим блокчейном, в залежності від ваших уподобань . Якщо ви не керуєте повним вузлом, ваша думка не буде враховуватися, і ви будете просто змушені приймати те, що відбувається в блокчейне на віру.

Запуск повного вузла на клієнті, який ви віддаєте перевагу, також є непрямим способом голосування, що показує Майнер, який набір правил підтримує більшість користувачів.

4. Це дає більше конфіденційності

Використання централізованого, спрощеного або навіть SPV-гаманця ніколи не дасть вам той же рівень конфіденційності, як запуск власного повного вузла. Оскільки ви покладаєтеся на сторонні сервери для здійснення своїх транзакцій, то вони будуть знати, які адреси належать вам.

Це відноситься як до онлайн-гаманцях, так і до спрощених клієнтам. SPV-вузли, що покладаються на bloom-фільтри, пропускають чимало інформації про мережеві адреси користувачів біткоіни.

5. Це не так вже й складно

Для менш технічно підкованих користувачів ідея управління власним повним вузлом може здатися занадто складним завданням. Однак, запуск повного вузла Bitcoin Core - не що інше, як як просто завантаження останньої версії гаманця і її запуск. Розмір блокчейна біткоіни становить понад 100 ГБ, тому на синхронізацію вашого сайту може знадобитися деякий час. Проте, останній реліз Bitcoin Core версії 0. 14. 0 дозволяє значно підвищити швидкість перевірки і роботи мережі, тобто робити синхронізацію набагато швидше.

Для тих, хто сумнівається є інструкція на Bitcoin. org, докладно описує процес запуску повного вузла на різних операційних системах.

6. Це не так дорого

Управління вузлом зажадає від вас, щоб комп'ютер був постійно включений або хоча б працював більшу частину дня. Хоча ви завжди можете запускати і відключати свій вузол за бажанням, це дуже непрактично. Багато користувачів вважають за краще запускати вузли не на своєму комп'ютері, а на орендованих віртуальних серверах.Деякі умільці вдаються до хостингу вузлів на набагато менш вимогливих машинах, ніж комп'ютери. Наприклад, цей хлопець керує повним вузлом біткоіни на своєму Raspberry Pi3, користуючись функцією усічення блокчейна (видаляючи непотрібні дані про транзакції, які вже зроблені).

Мінімальні вимоги для запуску вузла, описані Bitcoin Core:

  • Комп'ютер або ноутбук з останньою версією Windows, Mac OS X або Linux.

  • 125 Гб вільного місця на диску (при використанні функції "обрізки" блокчейна досить 5-10 Гб).

  • 2 Гб оперативної пам'яті (RAM).

  • Широкосмуговий доступ в інтернет, зі швидкістю завантаження не менше 400 кілобіт (50 кілобайт) в секунду.

  • Необмежена по трафіку з'єднання або низька оплата за трафік. Для повних вузлів на швидкісних з'єднаннях зазвичай використовується обмеження на завантаження в 200Гб в місяць або більше. Завантаження становить близько 20Гб в місяць і приблизно 100 ГБ при першому запуску вузла.

  • 6 годин на день для роботи повного вузла (комп'ютер в цей час можна використовувати і для інших цілей). Чим більше годин - тим краще. Ідеальний варіант - коли вузол запущений постійно.

З огляду на описані переваги, запуск власного повного вузла в мережі біткоіни гарантує, що ви не тільки підвищите продуктивність мережі, але і будете мати право голосу щодо її майбутнього розвитку.