SEC звинуватила GAW Miners в афері на 20 мільйонів доларів

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) подала цивільні обвинувачення в шахрайстві проти громадянина штату Вермонт і двох компаній, якими він керував. У звинуваченнях стверджується, що хмарний Майнінг біткойнов, рекламований інвесторам, був гігантською схемою Ponzi, що зібрала не менш $ 20 000 000 з більш ніж 10 000 жертв.

У скарзі, поданій вчора в федеральний суд Коннектикуту, Комісія звинуватила хомером Джошуа ГАРЗ з GAW Miners і ZenMiner в багаторазових порушеннях федеральних законів про цінні папери. Комісія вимагає судової заборони діяльності обох компаній, конфіскацію видобутої нечесним шляхом прибутку, накладення цивільних грошових штрафів і суду. Це вже друге подане SEC твердження про заснованої на біткойнов схемою Ponzi.

Згідно з даними Комісії, 30-річний Гарза спочатку мав намір возити обладнання для Майнінг. Переключившись потім на майнінговий бізнес, він в 2014 році почав рекламу свого хмарного сервісу ZenMiner. Передбачається, що Гарза свідомо дистанціювався від зв'язку з ZenMiner, щоб створити враження незалежної компанії. Також Комісія вважає, що прес-реліз про покупку акцій ZenMiner за $ 8 мільйонів був помилковим.

Після того, як незадоволені клієнти GAW і ZenMiner почали вимагати повернення грошей, їм замість цього була запропонована нова послуга під назвою Hashlet. Вона повинна була стати завжди прибутковою і ніколи не застарілої часткою в прибутку від Майнінг Bitcoin і інших криптовалюта. Кожен Hashlet пропонувався за ціною від $ 10 до $ 50.В результаті Комісія стверджує, що доходи від видобутку біткойнов були "мінімальними", в той час як доходи від Майнінг альткойнов "фактично не існували".

До листопада 2014 щоденні виплати власникам Hashlet почали відставати від щоденних зборів "за обслуговування", і до січня 2015 Майнінг Hashlet припинився разом з діяльністю GAW і ZenMiner.

Під час розслідування брат Гарзи відмовився свідчити проти родича, в той час як Комісія прагне змусити його дати свідчення і представити необхідні документи.