Ощадбанк не беруть до консорціуму r3 через санкції

Консорціум R3, до якого вже приєдналися понад 80 міжнародних фінансових структур, в тому числі платіжна система Qiwi - єдиний учасник консорціуму з Росії та всієї Східної Європи, поки не готовий прийняти Сбербанк: його представникам неофіційно повідомили, що це неможливо через санкції, під дією яких Сбербанк знаходиться c 2014 року.

За словами першого заступника голови Ощадбанку Льва Хасіс, офіційна заявка на вступ в R3 Ощадбанком не подавав.

В грудні 2015 року Хасіс повідомив про наміри держбанку вступить в консорціум. Тоді він заявив про бажання Ощадбанку розвивати сервіси на основі технології блокчейна, яка підвищить безпеку транзакцій, і, в перспективі, знизить залежність банківської системи країни від міжнародної платіжної системи SWIFT.

За словами заступника голови, банк почав "уважно взаємодіяти з консорціумом", а також вивчати документацію і доцільність приєднання. Однак остаточне рішення про вступ прийнято не було.

Втім, про вірогідну відмову R3 в приєднанні Ощадбанку до R3 було відомо ще на початку 2016 року, тому Ощадбанк розпочав замислюватися про участь в російських проектах з розробок на базі блокчейна, в тому числі, в проекті Мастерчейн під керівництвом Банку Росії.

У вересні 2016 року Ощадбанк приєднався до Hyperledger - консорціуму з відкритим вихідним кодом під керівництвом Linux Foundation, в який R3 недавно передав вихідний код своєї головної розробки - банкчейна Corda.Тому, на даний момент членство Ощадбанку в R3 фактично втратило первинний сенс.

31 березня 2017 року Ощадбанк оголосив про закупівлю прототипу блокчейна - модуля на платформі Hyperledger, який має намір використовувати для системи дистанційного банківського обслуговування фінансових інститутів.