S & P 500 або криптовалюта: що вигідніше стратегічному інвесторові?

Незважаючи на те, що біткоіни знову трохи втратив в ціні після того, як сьогодні досяг чергового історичного максимуму в 4 490 доларів, криптовалюта як і раніше на піку своєї вартості.

Зліт ціни на біткоіни, з точки зору довгого горизонту інвестування, вельми вражає. За рік ціна на криптовалюта зросла на 600%, а за останні 100 днів - на 150%. Шість місяців тому біткоіни коштував трохи більше 1000 доларів, так що навіть з урахуванням останнього зниження ціни, його вартість збільшилася більш ніж в 4 рази за останні півроку.

Як видно дохід від вкладень в криптовалюта досить істотний, але наскільки? У порівнянні з інвестиціями в інші активи, наскільки добре працює біткоіни? І, з урахуванням останнього зниження ціни, постає питання - наскільки добре інвестори оцінюють ризики від падіння курсу? Один із способів знайти відповіді на ці питання - порівняти доходи від вкладень на фондовому ринку з прибутковістю біткоіни.

Порівняння з S & P 500

Справедливо оцінювати вигоду від вкладень в традиційні фінансові інструменти, використовуючи дані індексу S & P 500, який професійні інвестори зазвичай використовують в якості орієнтира для відстеження своїх інвестицій. В першу чергу, перед тим як починати порівняльний аналіз, варто взяти до уваги, що за останні 90 років середня річна прибутковість по індексу S & P 500 склала всього 9. 8%.

Якщо ми порівняємо активність біткоіни в цьому році із середнім доходом S & P 500, то відразу стає очевидно, що крутий злет біткоіни значно перевершує цей показник зі своїм зростом у 600%.Можна розглянути ситуацію під іншим кутом зору, вивчивши, скільки S & P 500 знадобилося часу, щоб подвоїти вартість до свого поточного рівня. На момент публікації індекс S & P 500 торгувався на утраті 2 466. Ділимо цю цифру на два і отримуємо 1 233.

Останній раз S & P 500 торгувався нижче за цю позначку в серпні 2010 року. Тобто S & P 500 знадобилося майже 7 років, щоб подвоїти свою вартість - майже в 30 разів більше, ніж було потрібно біткоіни.

У порівнянні з акціями

Активність біткоіни вражає ще більше, якщо порівнювати її з показниками акцій в різних секторах економіки. Наприклад, трьома провідними секторами в плані продуктивності акцій останній рік були фінансовий, технологічний і індустріальний сектори. Однак варто взяти до уваги, що далеко не кожна людина точно знає, в який сектор найкраще інвестувати. Припустимо, що ви зробили правильний вибір.

Рівень прибутковості перерахованих секторів, за даними S & P Sector Tracker Spyder ETF за останні 12 місяців, розподілявся наступним чином: 29. 5% для фінансового, 23% для технологічного та 17. 1% для індустріального сектора.

Разом, за даними за останні 12 місяців, навіть якщо вам пощастило вибрати найбільш ефективний сектор, то прибутковість від інвестицій в нього все одно буде менше приблизно в 20 разів, ніж від біткоіни. І знову ж таки, це тільки в тому випадку, якщо ви правильно вибрали область для інвестицій. Якщо інвестор замість трьох перерахованих секторів вибрав би сферу енергетики або нерухомості, які продемонстрували найгірші показники за даними за останні 12 місяців, то він міг би втратити 7. 2% і 4. 1% відповідно.

Ризик збитків і диверсифікація

Поки що даний аналіз виставляє біткоіни в дуже вигідному світлі, коли ми розглядаємо недавно отримані доходи.Однак інвестування в біткоіни таїть в собі дуже серйозні ризики збитків - в цьому сенсі сама природа біткоіни значно ускладнять рівноцінний аналіз прибутковості від криптовалюта і від акцій.

Одним з достоїнств інвестування в акції за індексом S & P 500 є диверсифікація. У списку S & P 500 числяться 500 компаній - в тому числі і найбільші корпорації Америки. Акції на S & P 500 беруться з 11 різних секторів 24 різних галузевих груп. Така диверсифікація означає, що люди в значній мірі захищені від ризиків незадовільної роботи будь-якої однієї компанії і, в меншій мірі, захищені від аналогічної поганий продуктивності галузі промисловості або сектора ринку в цілому.

З іншого боку, біткоіни - це інвестиція в один актив. У певному сенсі інвестування в біткоіни аналогічно інвестування в один акціонерний капітал. Це означає, що інвестиції в біткоіни набагато більш ризиковані, і, як показує історія навіть останніх двох років, курс біткоіни може за кілька днів впасти на десятки відсотків.

Це, однак, не означає, що інвестиції в S & P 500 з усією його диверсифікацією гарантують, що інвестори не втратять гроші. Інвестори можуть легко втрачати гроші, вкладаючи свої кошти в акції - навіть коли вони диверсифікують свої ризики, інвестуючи в цілому в індекс, такий як S & P 500.

За останні 89 років, S & P 500 нападав більше двох десятків разів. Найгіршим роком для інвесторів за останні 90 років став 1931 - час Великої депресії, коли індекс S & P 500 втратив близько 44%. Не так давно, c початком світової економічної кризи в 2008 році, S & P 500 впав на 36. 5%.

Різні горизонти

Однак, порівнювати фондові індекси, існуючі понад сто років, і криптовалюта, якої немає навіть десятка, не зовсім коректно.Біткоіни існує тільки з 2009 року. Більш того, інтерес до нього як до інвестиційного інструменту, виник тільки навесні 2013 року, коли він досяг 266 доларів після різкого підвищення ціни - тоді вартість криптовалюта зростала від 5 до 10 відсотків щодня. Однак, за цим ростом послідувало і різке падіння до 50 доларів, що принесло збитки багатьом трейдерам.

Єдине, що можна сказати напевно про біткоіни - це те, що відстежити його цінова поведінка за такий же тривалий період, як у індексу S & P 500, щоб зрозуміти його довгострокові історичні цінові моделі, зараз неможливо, зважаючи на відносну новизни активу.

Відсутність даних за тривалий період часу завжди має бути тривожним сигналом для інвесторів, що закликає їх до обережності. Біткоіни і блокчейн - захоплюючі технології, однак інвестору варто не втрачати голову і тверезо оцінювати ризики, так як за будь-яким злетом завжди слід спад.