Популярність криптовалюта викликала дефіцит відеокарт в Росії

в Росії відзначається гострий дефіцит відеокарт для персональних комп'ютерів (ПК), а в Москві їх практично неможливо купити, заявляють співробітники комп'ютерних магазинів.

За їхніми словами, покупці відразу набувають до 600 комплектуючих. У зв'язку з цим відеокарти подорожчали, а час очікування замовлення збільшилася. Так пристрій, що коштувало навесні 16 000-18 000 рублів, зараз обходиться в 30 000, а замовлення доставляються через 7 10 днів. Один із співробітників IT-дистриб'ютора Treolan стверджує, що попит на ринку перевищує пропозицію і за останні півтора-два місяці відвантаження відеокарт виросли в три рази.

Згідно з даними департаменту інформаційних технологій Москви, ще в I кварталі 2017 року середній відеокарти в московських магазинах коштували 9300 рублів, причому в порівнянні з IV кварталом 2016 року ці фірми подешевшали на 6%. За даними "Янедекс. Маркета", в січні 2017 році відеокарту в Росії можна було придбати в середньому за 13 997 рублів, а в травні - за 17 040 рублів.

Причиною ажіотажу вважається збільшення кількості Майнер, яке, в свою чергу пояснюється стрибками курсів криптовалюта в останні місяці. За деякими даними, зараз в Росії налічується вже десятки тисяч Майнер - з початку 2017 року їхня база зросла в 5-7 разів. Однак, на практиці добувати біткоіни досить дорого і складно, тому Майнер все частіше звертають свою увагу на більш "легкі" і дешеві криптовалюта, наприклад, ефіріум і лайткоін.

"Щоб заробляти на Майнінг, власник ПК повинен приєднатися до пулу інших Майнер, - вважає інтернет-омбудсмен і співвласник бізнесу з виробництва серверів для Майнінг Дмитро Маринич. - Комп'ютер, що дозволяє ефективно займатися Майнінг, обійдеться користувачеві в 120 000-140 000 рублів ".

За його словами, ці інвестиції можуть окупитися, виходячи з вартості електроенергії, складності мережі і курсу криптовалюта, приблизно за рік. За даними Мареничів, зараз частка Росії в майнінгових потужностях становить не менше 5-7%.