Один закон, щоб управляти всіма: єдине регулювання кріптобізнеса в США

Заснована в 1982 році, Єдина комісія з правових питань (ULC) є некомерційною асоціацією, що складається з 350 членів. Всі вони юристи за фахом, і їх мета - розробка законопроектів, які прояснюють роботу в тих областях, де закони штатів створюють нестабільну ситуацію.

Нещодавно комісія завершила дворічну роботу по уніфікації правил регулювання підприємницької діяльності в області криптовалюта на території США. Тепер ентузіасти технології повинні просто переконати законодавців прийняти їх.

З огляду на обтяжливі регулятивні заходи, які до сих пір були прийняті для криптовалюта, зовсім не дивно, що ULC проявила інтерес до цієї області. З тих пір, як група почала свою роботу в 2014 році, спроби штатів регулювати технологію приводили як до публічних бойкотів, так і до критики, різним петицій і судових розглядів.

Але тепер, коли робота ULC завершилася, деякі галузеві спостерігачі з оптимізмом відзначають, що історія з регулюванням роботи кріптовалютних організацій може нарешті отримати свій щасливий кінець.

Стівен Міддлбрук (Stephen Middlebrook), адвокат компанії, що надавали ULC консультаційні послуги в якості представника Американської асоціації адвокатів в ході роботи над проблемою кріптовалютних організацій, очікує, що деякі штати розглянуть вийшов Єдиний регламент закону про віртуальних валютах (Uniform Regulation of Virtual Currency Businesses Act) в майбутніх законодавчих засіданнях по всій країні.

Міддлбрук зазначає: "Наскільки я розумію, законодавці в декількох штатах, які були зацікавлені в регулюванні в цій області, чекали Єдиного закону. Тому я думаю, що у нього є певний потенціал".

Необхідність прояснення ситуації

Не тільки він дотримується подібної думки. Сара Джейн Хьюз (Sarah Jane Hughes), також брала участь в роботі групи ULC, зазначає, що представники штатів Техас і Каліфорнія були залучені в процес створення Закону. Швидше за все, саме вони будуть першими, хто почне втілювати його в життя.

"Нам здається, що кілька штатів спеціально відкладали введення власних правил з регулювання роботи кріптовалютних компаній, так як чекали нашого Закону", - зазначає Хьюз.

Єдиний закон прояснює, які віртуальні операції, пов'язані з валютою, вважаються і не вважаються передачею грошей, і відповідно не потребують ліцензування. У ньому також дається визначення основним концепціям, таким як зберігання кріптовалютних активів.

Одним з найбільш інноваційних елементів, яким законопроект намагається надати юридичну силу, є трирівнева структура ліцензування, яка пропонує повне звільнення від нього фізичних осіб і малого бізнесу, створює регулятивну пісочницю для стартапів, а також надає окрему систему ліцензування для більших кріптовалютних компаній .

Метт Дабабні (Matt Dababneh), член законодавчих зборів штату Каліфорнія, який в минулому пропонував законопроект, спрямований на регулювання роботи кріптовалютних компаній, зазначає:

"Я стежу за зростанням і прогресом віртуальної валюти і тим, як вона впливає на нашу економіку.Я все ще розглядаю всі рекомендації, викладені в Єдиному законі. Я буду продовжувати займатися цим питанням, оскільки віртуальна валюта стає популярним варіантом оплати по всьому штату ".

Галузева загроза?

Незважаючи на досить оптимістичний розвиток ситуації, боротьба ще не закінчена. За словами Керол Ван Кліф (Carol Van Cleef) , юриста фірми BakerHostetler, що спеціалізується на області Фінтех, прийняття закону хоча б в одному штаті, а вже тим більше в усіх 50, буде проблематичним. Таке відбувається не вперше в історії.

Приблизно 17 років тому б представлений Єдиний закон для регулювання роботи компаній, пре залишають послуги грошових переказів, який припускав, що таким організаціям досить буде отримати ліцензію в одному штаті - вона повинна давати можливість працювати і у всіх інших штатах.

"На сьогоднішній день приблизно 10 штатів прийняли цей закон. Тому ми не будемо розглядати Єдиний закон як справжню панацею або вважати, що ми вирішуємо проблему грошових переказів в кожному штаті ", - сказала Ван Кліф на конференції у Вашингтоні минулого місяця.

Ще більш ускладнює ситуацію те, що частина кріптовалютного спільноти по -колишньому виступає категорично проти Єдиного закону на тій підставі, що він занадто сильно нагадує нью-йоркський "BitLicense", який, на їхню думку, змусив новаторів в області Фінтех покинути штат.

Bitcoin Foundation закликав Національну раду законодавчих орган ів штату (NCLS), що представляє законодавців штату і співробітників, переконати своїх членів відхилити законопроект.

В зверненні до NCLS, виконавчий директор Bitcoin Foundation Лью Клаас (Llew Claasen) зазначає:

"Ухвалення закону, настільки сильно нагадує нью йоркські регулятивні правила, неминуче загрожує існуванню галузі Фінтех по всій країні ".

В пошуках балансу

В побоюваннях деяких учасників спільноти є здорове зерно. З огляду на стрімкий характер розвитку криптовалюта і пов'язаних з ними технологій, закони, подібні BitLicense, показали схильність до швидкої втрати актуальності. З тих пір, як закон був прийнятий в 2014 році, з технології виділилися два окремих напрямки: закриті блокчейни, орієнтовані на банки, і ICO. Обидва не були розглянуті на рівні штатів.

Міддлбрук закликає до пошуку балансу, так як і регулятори і новатори намагаються знайти золоту середину, що можливо тільки з часом. Він зазначає:

"Насправді, вибір полягає в наступному - чи буде робота сфери регулюватися законами і положеннями, створеними для інших областей і не враховують її особливості, або ж будуть створені спеціальні правила, які враховують специфіку роботи кріптовалютних компаній".