Чи не подужали: біткоіни відкотився на 15% після спроби штурму 3000 $. Ефір настає

В цілому ж, говорити про повністю достовірному подоланні рівні 3000 $ поки не можна. Це підтверджується черговий значною корекцією, що тривала протягом дня 12 червня. Після другої невдалої спроби подолати бар'єр, курс біткоіни почав валитися. В середньому, протягом дня біткоіни втрачав близько 15%, а на деяких біржах (наприклад, Bitfinex), більше 20% від історичного максимуму, і на даний момент торгується між 2600 і 2700 $.

Що найцікавіше в останніх великих рухах ціни біткоіни - значне зниження залежності від зовнішніх впливів.Останні дві великі корекції, так само як і встановлення історичних максимумів, відбувалися поза будь-яких значних подій в галузі біткоіни або в глобальному масштабі. Зокрема, сьогоднішнє падіння пов'язують, в основному, з масовим закриттям "довгих" позицій на японських і корейських біржах, в результаті чого ціна на них практично зрівнялася з доларовими. Тобто, азіатський міхур, що надувся після легалізації криптовалюта в Японії, починає здуватися.

Зрозуміло, зростання буде, але далеко не таким стрімким, як очікували ентузіасти. Великі інвестори, що увійшли на початку хвилі, визнали прибуток більш ніж достатньою і вирішили її зафіксувати, що і призвело до давно очікуваної корекції. Подальший розвиток ситуації в середньостроковій перспективі буде залежати від здатності спільноти взятися, нарешті, за вирішення проблеми масштабування. Самим розумним рішенням була б реалізація нью-йоркського консенсусу, під яким підписалося майже 60 великих компаній, включаючи більшість Майнер. Однак, "полюса протистояння", тобто команди розробників Core і Unlimited - продовжують займати максималістичні позиції, що тільки посилює конфлікт.

Ефір підкрався непомітно

Тим часом, головний "системний противник" біткоіни - Ефіріум - зовсім не виявляє ознак втоми від сходження і продовжує штампувати рекорди. Встановивши черговий максимум в 400 $, він продовжує дорожчати і до біткоіни. Не прийнявши участі у вчорашній корекції, ефір зберіг ціну в доларах, а в ETH / BTC додав ще 20% і тепер коштує 0. 15 BTC, а його капіталізація вперше в історії перевищила 80% капіталізації біткоіни - а це до сих пір не вдавалося ні одному альткойну.Якщо тенденція продовжиться, незабаром ми можемо побачити зміну лідера. Індекс домінування біткона вже впав нижче 40%, а частка ефіру перевищила 33% - вони вже готові зіткнутися, і це буде, ймовірно, найсильнішим потрясінням для біткоіни після краху MtGox.

Протягом восьми років біткоіни залишався безперечним лідером кріптовалютной галузі, а тепер йому вперше починає загрожувати молодий конкурент. У Ефіріума вистачає своїх проблем, і його блокчейну також необхідно масштабування, але він рухається швидше і привертає увагу інвесторів потенціалом платформи "розумних контрактів". І вже ці влітку ми можемо побачити першу "битву титанів" кріптовалютной всесвіту, результат якої непередбачуваний.