Марк Андріссен: біткоіни і переворот в світі фінансів

Twitter. Facebook. Airbnb. Марк Андріссен, співзасновник чотирьохмільярдний венчурної компанії Andreessen Horowitz, інвестував в усі ці проекти, як і в десятки інших. Що зараз для нього представляє найбільший інтерес? Можна сказати, що перетворення фінансового світу. У наступному номері журналу Bloomberg Markets вийде інтерв'ю з Андріссеном, взяте в штаб-квартирі фірми в місті Менло-Парк, штат Каліфорнія, і Washington Post наводить деякі витримки з нього.

Геть старе

"У нас є шанс відновити систему. Фінансові операції - це просто цифри, просто інформація. Тобто вам не потрібні сотні тисяч людей, офіси преміум-класу на Манхеттені і гігантські центри обробки даних, забиті ЕОМ 1970-х років, щоб ви могли зробити простий платіж в інтернеті ".

"Мова йде зовсім не про винахід фінансових сервісів і компаній з нуля. Для мене це скоріше відділення від банків. Вже зараз існують можливості регулювання і арбітражу для кожного кроку на цьому шляху. Якщо влада має намір регулювати банки, ви завжди будете бачити небанківські організації, що надають послуги, які не можуть дати вам банки. Банківське регулювання часто має неприємні наслідки, і останнім часом споживче кредитування виходить з-під банківським контролем ".

Уперед з нововведеннями

"Ми не збираємося йти в зворотному напрямку. Коли люди починають робити речі найкращим способом, частково вже не має значення, яким був колишній метод.Ви можете знайти людей, які скажуть, що це всього лише арбітраж сьогоднішніх проблем фінансової системи, і я впевнений, що великі традиційні банки зроблять все для того, щоб виштовхнути нові рішення за рамки закону ".

"Але уявіть собі діалог кредитного менеджера з потенційним клієнтом. Для програмістів це виглядає не інакше як ритуал вуду. Ідея про те, що вам потрібно сидіти за столом навпроти когось, промацуючи і підлаштовуючись під його характер, є цілковитим маренням ".

" Багато галузей змінюються подібним чином. Ми бачили різні підходи, якісний, як спочатку, і кількісний, як зараз. Всі, хто виріс в період якісного підходу, ненавидять кількісні підхід і вважає це гігантської загрозою ".

Великі Дані

" У Кремнієвій долині розвивається ідея, що існують джерела відомостей про поведінку споживачів, які ми можемо використовувати, щоб передбачити кредитоспроможність . Вони будуть повністю відрізнятися від традиційного підходу до кредитних рейтингів, які надзвичайно неточні. PayPal може сформувати кредитний рейтинг в режимі реального часу за мілісекунди, на основі історії покупок eBay - і виявляється, що це найкращий джерело інформації, ніж матеріал, який використовується для створення вашого звіту в FICO ".

" Гіпотетично є багато інших подібних джерел даних про споживачів: рахунки кредитної карти, поведінка в соціальних мережах, і можливо, навіть історія пошукових запитів. Багато людей, як у великих інтернет-компаніях, так і в стартапи, намагаються отримати доступ до цих великих груп даних, щоб створити нові способи складання звіту по конкретній особі. Що спільного між ними всіма, так це те, що вони діють за межами традиційного банкінгу ".

"У той момент, коли будь-який з цих нових кредитних механізмів може показати будь-який рівень повторюваності і надійності, прийдуть хедж-фонди і забезпечать фінансування. Хедж-фонди дуже зручні в плані аналітичних моделей. Якщо у вас є достатньо стабільності, ви можете отримати важелі ".

криптовалюта

"Стартапи на основі революційної технології не працюють в рамках існуючої системи. Це кріптовалютний феномен. Якщо це спрацює, ми зможемо заново реалізувати всю фінансову систему в якості розподіленої моделі, протилежної системі централізованої. Ми можемо переробити все з нуля ".

"біткоіни явно в цій категорії. Біткоіни дає переваги на шляху децентралізації фінансової системи для розвитку комерції".

"Наприклад, ви можете здійснювати платежі у всіх країнах світу, крім чотирьох. Так, в перший же день, ви можете використовувати його по всьому світу. Забудьте про всі традиційних валютах і банківських системах; це дійсно універсальний спосіб переказу цінностей".

"Це також означає, що у нас є шанс радикально знизити вартість транзакція. Більшість покупок сьогодні відбувається з тривідсотковий комісіями. Грошові перекази виконуються зі зборами до 10 відсотків, що на мою думку є моральним злочином. Так що ми маємо велику можливість уникнути таких поборів ".

Регулятори в замішанні

"біткоіни - настільки нова технологія, ніби вона прибула з Марса, і тому регулятори не знають, що з нею робити. Це дуже добре. Безліч підприємців в сфері фінансових технологій скаже вам, що якщо ви рухаєтеся в сторону інновацій в сфері фінансових послуг, ви хочете зробити щось настільки нове і настільки відрізняється від традиційних речей, що існуюча система регулювання не знатиме, як на це реагувати.Це ваше вікно для великих можливостей ".

" Проблемою зі створенням нового продукту або послуги в існуючій фінансовій індустрії є те, що десятки тисяч сторінок законодавства і тисячі лобістів дуже швидко виявляться на вашому порозі ".

" Ми потребували нової технології, щоб мати можливість увійти на ринок, і бути в змозі налагодити роботу так, щоб перебудувати систему. Тепер біткоіни дає нам таку можливість ".

" біткоіни є класичним венчурним ризиком: це або буде працювати, або ні. І якщо він не буде працювати, то ми втратимо всі наші гроші. Але якщо це дійсно запрацює, то це буде по-справжньому захоплююче. Наші інвестиції окупляться 1000 К 1 або 10000 до 1 або навіть в іншому, позамежному співвідношенні, тому що ці ринки є дуже великими ".

Волатильність зникне

" У біткоіни була проблема курки і яйця. Спекуляція була способом створення його цінності. Спекулянти роблять усім нам ласку, оцінюючи його в $ 500, $ 600 або $ 800, тому що в іншому випадку він буде повністю знецінений. Сьогодні з ним уже можна по-справжньому мати справу. Із зростанням масштабів і з часом волатильність зникне зовсім. Думаю, розробник системи скаже, що система працює ідеально ".

" Якщо ви звикли жити в світі, де ви довіряєте людям і установам, то біткоіни, ймовірно, здасться занадто дивним і химерним, щоб ви могли довіряти тому, що навіть невідомо хто створив. Але якщо ви перебуваєте в світі, де ви довіряєте цифрам, математики та коду, це не має значення. Там немає звернення до влади. Ви оцінюєте речі на основі математики. Це просто математика; це абсолютно відкрито. Ніхто з нас не думає, що нам обов'язково потрібно знати, хто його створив ".

"Що гойдається питань безпеки, біткоіни призначений для правильної роботи в ненадійною мережевому середовищі. Візьміть Target ( велика роздрібна мережа в США, яка нещодавно зазнала хакерської атаки, в результаті якої було вкрадено величезна кількість даних кредитних карт покупців - прим. CoinSpot ). Як споживач, ви нічого не можете вдіяти з Target. Target це упустили, їх системи прогнили ".

"В біткоіни-світі такі речі як злом Target просто неможливі. Методи, за якими працює цифрова валюта, вибудовують лінію стимулів щодо захисту самої себе. Біткоіни є прапороносцем в стані цифрових валют: якщо у вас є цифрові монети, ви і ніхто інший є власником цих монет. Ви можете здійснювати платежі без необхідності розкриття особистої інформації про себе, і кожен може перевірити ще раз свої угоди. Якщо хтось зламає Target, він зможе вкрасти всі гроші Target, але не зможе вкрасти ваші гроші ".

"За ці п'ять років багато хто з кращих математиків і комп'ютерних вчених світу вивчали біткоіни і намагалися з'ясувати, що з ним не так. Вони нічого не знайшли. Відповіддю кожному критику біткоіни може стати" розробник передбачив це, і рішення вже вбудовано в систему "або" ми маємо сервіс, який побудований для вирішення проблеми ". Все настільки схвильовані цією темою, це просто магія".