Марк Карпелес заарештований в Токіо у кримінальній справі про махінації

Схоже, що Марку Карпелесу все ж не вдасться уникнути відповідальності за свої дії, які призвели до руйнування біржі і збитків для більш ніж ста тисяч чоловік. Сьогодні він був заарештований японською поліцією в своїй квартирі в Токіо.

Розслідування тривало більше року і мало не закрилося через нестачу інформації і проблем взаємодії між двома відділами поліції, які ним займалися. Поліцейські повідомляли, що не могли офіційно відкрити справу, так як не могли пред'явити Карпелесу будь-якого звинувачення.

Така можливість з'явилася тільки три місяці тому, а вчора справі був даний хід. Поки Карпелес затриманий на 23 дня без пред'явлення звинувачень. Однак, якщо він буде продовжувати все заперечувати, арешт може бути продовжений ще на 23 дня.

Чутки про можливий арешт Марка Карпелеса з'явилися в японській пресі ще два тижні тому, і весь останній тиждень у його токійській квартири постійно чергували журналісти. Саме вони побачили його проходили під конвоєм до поліцейської машини, одягненим в футболку і з закриває обличчя бейсболкою.

За повідомленням Financial Times, якщо Карпелес буде визнаний винним у цій справі, йому загрожує до 5 років в'язниці або штраф в 500 000 ієн (близько 4000 доларів). Покарання, що не дуже відповідне з досконалими "помилками", і тим більше очікуваннями його колишніх клієнтів. Особливо, в порівнянні з двома довічними термінами, які отримав Росс Ульбріхт.

В квітні були опубліковані результати незалежного розслідування, в яких заявлялося, що велика частина реальних біткоіни була виведена з біржі ще в 2013 році, а наступні торги були фіктивними.

Поліція також підозрює, що Карпелес присвоїв справжні біткоіни, вкладені користувачами. Ці дані прийшли незабаром після завершення процесу прийняття заяв про банкрутство, який завершений 29 липня.

Представник американської юридичної фірми "Бейкер і Маккензі" (Baker & Mackenzie), яка раніше представляла MtGox в суді, заявив, що вони більше не мають справ з цією компанією.

Всю історію біржі MtGox, від її заснування до краху і результатів квітневого розслідування, читайте в нашій статті.


Джерело


01. 08. 2015