Лайткоін - серйозна альтернатива біткоіни

біткоіни - не єдина децентралізована валюта в своєму роді , є ще і лайткоін, яка побудована на схожою технологією і істотно нижче в вартості, однак швидкість приросту її ціни можна порівняти з батьківською валютою.

Неймовірний до недавнього часу зліт ціни біткоіни зумовив стрімку привабливість для тих, хто вирішив заробити на швидку руку. Однак зворотна сторона цього процесу виявилася в тому, що широке висвітлення успіхів біткоіни в ЗМІ, за які можна купити практично будь-що - від піци до польоту в космос, загнало ціну ще вище, зробивши, таким чином, покупку навіть однієї монети для багатьох недоступним .

Разом з тим для тих, хто хоче бути причетним до цієї сфери, існує цілий набір альтернативних цифрових валют, на які можна обміняти свої кровні долари, рублі, фунти - у кого, що є. А потім або використовувати їх для оплати товарів в онлайн магазинах, або чекати істотного приросту їх вартості, як це сталося в цьому році з біткоіни.

У той час як професійні інвестори та експерти з економіки будуть відмовляти вас від трейдингу біткоіни, як від чуми, спокуса випробувати неймовірну удачу норвежця, $ 30 якого перетворилися майже в мільйон за 4 роки, може виявитися занадто привабливою, щоб відмовлятися від цієї ідеї .

Найбільш близькою альтернативою біткоіни може бути лайткоін - криптовалюта, заснована на тих же протоколах, що і батьківська, і представлена ​​світу в 2009 році колишнім програмістом з Google Чарлі Лі.

У чому різниця між біткоіни і лайткоін?

Основна відмінність між двома спорідненими криптовалюта полягає в швидкості, з якою вони можуть бути здобуті. Блок, що складається з 50 лайткоінов, видобувається загальною мережею Майнер кожні 2, 5 хвилини, тоді як на такий же блок у біткоіни йде 10 хвилин.

Крім швидкості видобутку у лайткоінов нижче час проведення транзакцій, що означає, що платежі за товари та послуги можуть бути підтверджені швидше, ніж у біткоіни. Це суттєвий момент для ритейлерів.

Ще одна різниця в кількості монет, доступних для видобутку. Лайткоінов можна зробити в 4 рази більше, ніж біткоіни, а саме 84 мільйони штук.

Хоча теоретично це говорить про те, що лайткоін дешевше і на тлі біткоіни є ніби як аналогом срібла на тлі золота, однак з огляду на те, що обидві монети можна ділити на фракції, важко їх порівнювати з реальними дорогоцінними металами.

В даний час один лайткоін коштує $ 17, істотно дешевше біткоіни, ціна якого становить $ 860. Проте, цінова історія лайткоін повторює біткоіни. У ті періоди, коли батьківська валюта зростала вибуховими темпами або обрушувалася як камінь з гори, лайткоін дублював її руху. У листопаді, наприклад, біткоіни досяг позначки в $ 1000 доларів, і лайткоін повторив подібне на своєму ціновому рівні, досягнувши $ 10 доларів. Незважаючи на те, що лайткоін може приносити зараз менший прибуток, ніж біткоіни, згадайте, що всього два роки тому за один "биток" теж давали менше долара.

Навіщо купувати лайткони?

Крім трейдерів-любителів, які шукають можливості для отримання швидкого прибутку, багато просто вірять, що причиною зростання вартості лайткоіна є інвестори, диверсифікують свої активи з різних видів криптовалюта з тим, щоб знизити ризики через високу вартість біткоіни.

За думку аналітика з інформаційного порталу про криптовалюта CoinDesk Річарда Бозе, "інвестори прагнуть захеджировать від неминучого обвалу котирувань після чергового історичного максимуму". Бозе додає, що різке зростання ціни лайткоіна "може бути обумовлений приходом на цей ринок нових трейдерів і інвесторів, які відкрили для себе безліч екзотичних фінансових інструментів, або колективним підходом прихильників саме цієї цифрової валюти з ідеологічних і технічних міркувань".

Як придбати лайткоіни?

Основний біржі з торгівлі криптовалюта токійській MtGox ще доведеться домогтися подання лайткоінов в такому ж масштабі, як біткоіни, які можна навіть переводити через банкомат (нагадаємо, єдиний такий був встановлений пару місяців назад в канадському Ванкувері). Ще в серпні представники торгового майданчика заявляли про наміри ввести цю криптовалюта в оборот, проте поки віз і нині там.

Зараз найбільш простим і зручним способом придбання лайткоінов є покупка їх через сайт litecoinlocal. org, який надає список продавців в залежності від вашого місця розташування. До слова, лайткоіни можна купити на вітчизняній біржі BTC-e.

Проте, в зв'язку з не дуже великою поширеністю на біржах лайткоіни швидко розкуповуються, в основному, для цілей інвестування, відповідно до яких користувачі вірять, що ціна на неї один раз злетить до небес, а поки їм залишається бути терплячими і спостерігати за її низьким ціновим рівнем.

Ніхто не знає, яка доля чекає лайткоін. В теорії ця криптовалюта повинна бути більш стабільною, ніж біткоіни. У зв'язку з цим, ймовірно, багато інвесторів "обпечуться" на цих цифрових грошах, але поки в США і країнах ЄС будуть з'являтися місця, де їх приймають, до них навряд чи втратить інтерес пересічний користувач найближчим часом.