Казахстан уважно вивчає біткоіни

Заступник міністра фінансів Республіки Казахстан Руслан Дален розповів, що в країні уважно спостерігають за розвитком криптовалюта біткоіни, так як вона може становити загрозу для фінансової системи країни.

На думку віце-міністра, загроза виходить з того, що Казахстан є частиною світової фінансової системи. "Ці віртуальні гроші переводять люди один одному без послуг та винагороди банків, простим натисканням мишки, миттєво і майже безкоштовно. Якщо уявити, що великі корпорації почнуть переходити на дешеві віртуальні транзакції, то банкіри повинні будуть шукати собі роботу ", - сказав віце-міністр.

Віце-міністр також зазначив, що для Казахстану питання використання біткоіни для фінансування протиправних дій не актуальний. "Є більш дешева і зрозуміла можливість - готівкові гроші. Саме з них треба починати боротьбу", - зазначив Дален . Він повідомив, що валюта Bitcoin може представляти таку проблему тільки в країнах, де вже "переможений" готівковий оборот.

Дален повідомив, що казахстанці, як і громадяни інших держав, користуються біткоіни. "У 2009 році на один долар можна було купити 1000 біткоіни, що за поточним курсом сьогодні перевищує 1 мільйон доларів. Повз такої можливості зробити прибуток казахстанські інвестори або прості громадяни, я думаю, не могли пройти ", - сказав Дален.

Небезпека біткоіни зараз вивчається профільним комітетом Міністерства фінансів Казахстану.У відомстві повідомили, що це засіб оплати не підпадає під дію закону Казахстану "Про протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих незаконним шляхом, і фінансуванню тероризму". У Мінфіні відзначили, що "електронні гроші" і рахунку, на яких вони розміщені, повинні бути ідентифіковані. Оскільки особливістю біткоіни є анонімність розрахунків, валюта "потребує більш ретельного вивчення та аналізу", повідомили у відомстві

Джерело tengrinews. kz