Japan Exchange Group розгортає випробування блокчейна

Найбільша фондова біржа Японії - Japan Exchange Group (JPX) - сформувала консорціум, до складу якого увійшли кілька компаній, з метою підтвердження концепції інфраструктури ринку на основі блокчейне.

1. грудня JPX оголосила про спільне тестуванні прототипу Токійської та Осакській фондовими біржами, спільно з Японською клірингової корпорацією. У лютому JPX було оголошено про початок співпраці з японським підрозділом компанії IBM для тестування блокчейна. В якості основи для експериментів використовувалася блокчейн-платформа Fabric проекту Hyperledger.

Анонсована ініціатива ґрунтується на цьому, укладеному раніше, партнерство. Токійська фондова біржа буде займатися спільною розробкою того, що JPX з IBM називають "тестової середовищем", після чого входять в JPX компанії почнуть тестування. JPX заявляє, що випробування повинні стартувати вже навесні наступного року.

В заяві JPX йдеться, що група буде прагнути залучити інші зацікавлені сторони до консорціуму, в тому числі серед компаній, які проводять торги на біржах, з метою розширення членського складу в Японії. JPX планує почати залучати нових членів на початку 2017 року.

Група заявила: "Ми будемо прагнути залучити широке коло японських фінансових інститутів, щоб запустити широке промислове випробування. Члени консорціуму будуть проводити тестування РоС і обговорювати можливість застосування технології блокчейна (DLT) до інфраструктури ринку капіталу, як з технічної, так і з функціональної сторони ".

Згідно JPX, екосистема, яку вона хоче вивчити, повинна включати холдингові компанії, біржі та постачальників технологій, які займаються розвитком системи. Також група заявила, що вона передбачає створення додатків на платформі Fabric біржами або іншими залученими установами.