Запропоновано дозволити використання криптовалюта резидентам ПВТ Білорусі

Білоруський портал "Система Юрист" опублікував пропозиції експертів щодо проекту Декрету про Парку Високих Технологій Білорусі - знаходиться в Мінську інкубаторі високотехнологічних стартапів. Серед них є і ті, що безпосередньо стосуються легалізації операцій з криптовалюта і цифровими токенами для резидентів парку. Серед найбільш важливих нововведень:

Розширення видів діяльності, якими вправі займатися резиденти ПВТ. Діяльність з використанням цифрових знаків (токенов), в тому числі містить ознаки біржової діяльності, банківської діяльності, оператора обмінного пункту, інвестиційного фонду, включаючи (але не обмежуючись): довірче управління цифровими знаками (токенами), Майнінг, створення і пропозицію для придбання необмеженому колу осіб цифрових знаків (токенов) і т. д.
  1. Резидентам ПВТ пропонується дозволити використання в цивільному обороті цифрові знаки (токени), наприклад, криптовалюта. Експертним співтовариством пропонується ввести в цивільний оборот новий засіб платежу - цифровий знак (токен). Для передачі іншій особі прав, які підтверджуються цифровими знаками (токенами), досить передачі цифрового знака (токена) цій особі. Законодавство про цінні папери, регулювання банківської і біржової діяльності пропонується не поширювати на цифрові знаки (токени) і діяльність з їх використанням.
  2. Скасувати необхідність отримання згоди антимонопольного органу на реорганізацію, укладення угод з акціями, частками (частинами часткою) в статутних фондах резидентів Парку високих технологій.
  3. Пом'якшити вимоги до бухгалтерської документації (скасувати "сині" друку та двосторонні первинні облікові документи).

  4. Законодавство про порядок проведення та контролю зовнішньоторговельних операцій, в тому числі вимоги до термінів і способів завершення зовнішньоторговельних операцій, пропонується не поширювати на зовнішньоторговельні операції за участю резидентів Парку високих технологій.

  5. В разі економічної неспроможності (банкрутства) резидента ПВТ пропонується заборонити покладати субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями такого юридичної особи на власника його майна, засновників (учасників) або інших осіб, в тому числі керівника, які мають право давати обов'язкові для нього вказівки або можливість іншим чином визначати його дії.

  6. Можливість укладати договори про уникнення конкуренції з працівниками.

  7. Якщо пропозиції, що стосуються операцій з криптовалюта будуть прийняті в тому чи іншому вигляді, це відкриє широкі можливості для розвитку блокчейн-стартапів в Білорусі, де до сих пір криптовалюта залишаються "в підпіллі". Крім введення операцій в правове поле країни, стартапи отримають і безліч інших преференцій, що може привернути до білоруського ПВТ молоді перспективні команди, які зараз змушені реєструвати свою діяльність за кордоном.