Острів Мен - маленький рай для біткоіни

Крихітний кельтський острів Мен, розташований між західним узбережжям Англії і Північною Ірландією, незабаром планує прийняти закон, який, згідно з планами місцевого уряду, може зробити його справжнім раєм для цифрових валют. Острів стане першим місцем у світі, в якому буде прийнята повноцінна нормативно-правова база для альтернативних платіжних методів.

Законодавча база дозволить встановити вільні і надійні норми для роботи Фінтех-компаній, зареєстрованих на острові. Вона дозволить ввести індустрію під юрисдикцію держави, і в підсумку це буде означати, що ця індустрія отримає реальну платоспроможність і необхідні повноваження. Острів відомий як місце, де активно просувають використання інтернеет-валюти і вітаю діяльність IT-стартапів.

Як відомо, в біткоіни-системі використовуються технології peer-to-peer для обробки транзакцій, і немає ніякого центрального органу або банку. Замість цього система управляється розподіленою мережею, яку підтримують користувачі. Така децентралізація і "природне" формування обмінного курсу призводять до сильної волатильності. У січні курс біткоіни звалився майже на 30% і тільки зараз починає відновлюватися до колишніх позначок на тлі позитивних новин для індустрії. Звичайно, за минулий 2014 рік курс криптовалюта обвалився ще помітніше зі свого пікового значення.Це сильно налякало британські банки, і вони вирішили припинити роботу з цифровими валютами на острові.

Тепер же уряд острова вирішило створити більш міцну законодавчу основу, щоб дати цифровим валют більший рівень підтримки і страховки в подібних ситуаціях.

Острів Мен знаходиться на відстані трохи більше 40 кілометрів від північно-західного узбережжя Англії і має населення всього 85000 чоловік. Проте, на острові зареєстровано понад 170 стартапів, причому 20 з яких мають відношення до роботи з валютою. Острів має автономну енергетику, і його ВВП становить 4 мільярди фунтів стерлінгів, 20% якого припадає на частку "цифрових" компаній.

Дійсно, острів Мен зарекомендував себе в якості ключового гравця в світі Фінтех. Просто дивно: на острові переважають в основному сільські пейзажі, але біткоіни тут буквально процвітає. Ви можете зайти буквально в будь-яку кав'ярню або паб і побачити людей, які розплачуються біткоіни. Навіть офіційні таксі беруть цифрову валюту.

Весь цей світ знаходиться далеко від міської суєти, Кремнієвої долини або Олд Стріт в Лондоні, але при цьому є, по суті, таким же свого роду технологічним центром.

Пітер Гринхилл, глава напрямку електронної комерції на острові Мен, розповів Business Insider, що мета полягає в тому, щоб зробити острів найбільш привабливим місцем у світі для кріптовалютних компаній. Гринхилл пояснює, що парламент острова (найповільніший у світі, за його словами) також відповідає за захист бізнесу від онлайн злочинності відповідно до Акту про доходи злочинності (Proceeds of crime act) 2010 года (PDF).

Крім усього іншого, острів приваблює технологічні стартапи завдяки своїм податковим переваг: на острові відсутні податки на прибуток, на приріст капіталу і на спадщину, а також досить низький прибутковий податок.

За словами Грінхіла, острів Мен пропонує "дружнє, але суворе законодавство" для стартапів, які працюють з цифровими валютами. Острів - це, по суті, офшорна гавань.

Ми володіємо одночасно правилами і інфраструктурою для того, щоб стати світовим лідером в області цифрових валют. Ми бачимо, як до нас приходять різні компанії і починають працювати. Ми бачимо в цьому майбутнє, і ми хочемо стати центром розвитку в цій галузі.

До 2020 року він очікує зростання індустрії на 23%. Він упевнено, що цей сектор зможе принести острову величезні економічні вигоди. "Фінтех зростає, і ми надаємо відмінну майданчик для розвитку", - говорить Гринхилл.

Він каже, що провідні розробники програмного забезпечення прибувають на острів, їх приваблюють низькі податки. Прохолодний клімат острова також полегшує експлуатацію і управління датацентрами з високою потужністю. На острові доступні ультрашвидкісна широкосмугові мережі, і "згуртоване Фінтех-спільнота", яке націлене на зміцнення сектора.

Йдеться про створення сприятливого середовища для розробників. У нас зареєстровано більше 25 кріптовалютних компаній. Ми свого роду проекція Великобританії та інших країн або полігон для активного випробування нових технологій.

Острів Мен має справу не тільки з цифровими валютами. Його облюбували телекомунікаційні компанії, і компанії, що працюють над впровадженням мереж 3G для мобільних телефонів. У наступному році острів стане першим в світі місцем, де запустять мережу 5G. Плюс до всього, на острові сформувалося вражаюче співтовариство киберспортсменов.

В наприкінці 2015 року на острові збираються запустити проект "ICT University", де візьмуть участь компанії HP і Huawei в якості технологічних партнерів.Проект буде доступний для 500 студентів і буде працювати в якості "інкубатора" для талантів спільно з британськими університетами і в партнерстві з акселератором Level 39.

Джошуа Баррі, Business Insider