Чи можливий в Росії промисловий Майнінг?

Інтернет-омбудсмен Дмитро Маринич разом з партнерами, серед яких - Сергій Бобильов, екс-власник мережі магазинів побутової техніки Санрайз і генеральний директор компанії SmartHeat - запустили в Москві збірку серверів для Майнінг криптовалюта. Про це він розповів в рамках конференції "Електронна (Цифрова) економіка".

"Обчислювальні блоки для Майнінг робляться повністю з російських деталей, крім чіпів, які закуповуються у Bitfury та інших світових виробників, - повідомив Маринич. - Вартість одного сервера варіюється від $ 1 тис. До $ 2 тис., а заробляти на ньому можна приблизно $ 57 щомісяця ".

За словами Мареничів, в сфері Майнінг криптовалюта Росія займає третє місце в світі і контролює 5-7% світової обчислювальної потужності, в той час як Китай - більш 50%.

"Ми плануємо повернути російських Майнер в Росію - це вже майже вийшло. У зв'язку з цим, в цьому році нашій країні буде належати 10% світової обчислювальної потужності", - вважає Маринич.

Сергій Бобильов стверджує, що Росія має достатній потенціал для того щоб стати лідером в Майнінг.

"У нас є всі складові для цього: відповідний холодний клімат і дешева електроенергія. Наприклад, в Іркутській області електрику варто 45-75 копійок, а китайські Майнер купують його майже за три рубля", - розповідає він.

За даними Андрія Зіміна, співвласника компанії 51ASIC, в Росії (зокрема, в Новосибірську, Красноярську, Братську та на Далекому Сході, де найдешевша електроенергія) знаходяться близько 300 великих кріптовалютних ферм зі споживанням понад 200 КВт / год, а російські кріптовалютние ферми в Ісландії навіть опалюють цілі поселення.

Незважаючи на те, що кількість кріптовалютних ферм і компаній, які виробляють і торгують обладнанням для Майнінг, збільшується, співвласник однієї з російських кріптоферм Тимофій Ра вважає, що Майні біткоіни вже невигідно.

"У всякому разі в Росії: занадто багато Майнер. До того ж, нагорода Майнера в минулому році скоротилася вдвічі", - говорить він.

"Майнінг біткоіни вигідний, - вважає Зимін. - В обладнання по Майнінг вкладаються мільйони доларів. З класичних активів - нерухомості і цінних паперів - люди перейшли на криптовалюта".

За словами дружини Бобильова, Оксана Бобильової, керівника напряму блокчейна в Партії Роста, складанням Майнер зацікавився і Ощадбанк. Російські ентузіасти також обговорюють реалізацію проекту найбільшої майнінговой ферми в Росії на базі однієї з атомних станцій - там, де є дешева електроенергія.

Але головною проблемою російських Майнер для розгортання в промислових масштабах залишається неясність правового статусу процесу Майнінг і криптовалюта в цілому.

За словами Еліни Сидоренко, яка очолює групу Держдуми за оцінками ризиків обороту криптовалюта, якщо людина здобуває криптовалюта, використовуючи електроенергію, яку сам оплачує, "без введення продукт в зону обміну або економіку" - він чистий перед законом.

"Але як тільки майнер отримає дохід від своєї діяльності, тобто продасть криптовалюта, він потрапить під статтю про незаконне підприємництво, тому що російське законодавство не передбачає реєстрацію діяльності компаній, пов'язаних з Майнінг", - підкреслила вона.

Однак законодавці вирішили заохочувати Майнінг в Росії, легалізувавши його нарівні з Японією.Про це Сидоренко заявила на Blockchain & Bitcoin Conference, що пройшла 19 листопада в Москві.

"Ми хочемо створити найбільш сприятливі умови, підготувавши максимально дружній варіант регулювання в цій області, щоб зрівнятися за темпами приросту з Японією", - сказала вона.

Можливо, законодавча база з регулювання Майнінг буде включена в новий закононпроект, який розробляється рядом міністерств і відомств і планується до публікації в 2018 році.