В Росії збираються накласти заборону на криптовалюта

Зміст

  • 1 Заборона криптовалюта в Росії: причини втручання
  • 2 Заборона криптовалюта в Росії: нездійснені плани
    • 2. 1 Автор публікації
    • 2. 2 Олександра Оленева

Сергій Швецов перший заступник голови ЦБ РФ повідомив пресі, що планується заборона криптовалюта в Росії. Загальнонаціональну заборону також буде накладено на доступ до вебсайтів обміну криптовалюта.

Банк Росії, спільно з Генпрокуратурою, закриють можливість користуватися біржами і обмінними сервісами. Вже ведеться спільна робота над блокуванням доступу до обмінних операцій в криптовалюта по всій Росії. А також влада збирається накласти заборону на іноземні сайти, де громадяни можуть набувати такі фінансові інструменти.

Заборона криптовалюта в Росії: причини втручання

Виступаючи на заході з фінансових дериватів, що відбувся в столиці, заступник голови ЦБ РФ заявив:

Ми вважаємо, що для росіян, як і для бізнесу, інвестування в криптовалюта пов'язане з високим ризиком. Ми не маємо права дозволяти прямий і простий доступ до таких сумнівних активів для непрофесійних інвесторів.

Швецов описав швидкий заборона, як наслідок схеми піраміди на ринку біткоіни і віртуальних валют і резюмував:

біткоіни стає активом, який купується в надії на швидку віддачу, має характеристики схеми фінансової піраміди, тому заборона необхідна.

Швецов також дав оцінку похідних цифрових інструментів на ринку, заявивши, що ЦБ бачить всі інструменти, пов'язані з криптовалюта, як негативні ринкові явища.Влада вважає, що не тільки не можуть підтримувати криптовалюта, а й повинні зробити все можливе, щоб ввести заборону для регульованого сектора і блокувати можливість працювати з цифровими інструментами.

Заяву зроблено через кілька днів, після того, як видання РБК повідомило:

Російська асоціація криптовалюта і блокчейн почала збирати пропозиції, які повинні стати основою законопроекту, що легалізує ICO.

В доповіді виконавчий директор Російської академії Військових наук Арсеній Щельцін вказав, що термін криптовалюта навряд чи буде фігурувати в законопроекті, заявивши - визначення поняття цифрової валюти, це окреме питання.

Заборона криптовалюта в Росії: нездійснені плани

Історія щодо юридичної позиції Росії по цифровим активів розвивалася бурхливо, оскільки нація, схоже, коливалася між прагненням накласти заборону і бажанням заохочувати діяльність в галузях кріптотехнологій. У 2014 році Банк Росії попередив:

Використання віртуальних валют може порушувати Статтю 27 закону Про Центральний банк Російської Федерації, де є пряма заборона на використання сурогатних грошей по всій Росії.

В останні місяці Росія брала участь у розробці строго контрольованого і регульованого плану, що дозволяє використовувати криптовалюта для різних цілей в країні:

  1. В тому числі озвучувалися ідеї виділити державні субсидії на великі майнінговие підприємства.
  2. Міністерство фінансів внесло рекомендації про введення в освітні програми інформації про цифрові технології в рамках стратегії розвитку фінансової грамотності країни.

Однак події останніх тижнів знову викликали побоювання щодо майбутнього регулювання цифрових валют в Росії:

  1. В кінці вересня російські регулятори не змогли домовитися про ставлення до віртуальних валют і відклали розробку законодавства в області криптографії до наступного року.
  2. На цьому тижні центральний банк Росії адресував заборона великому російському кліринговому центру MFB Clearing Center, відправивши розпорядження відмовитися від похідних інструментів на основі цифрових валют.

Наказ пішов після публікації MFB нових правил на своєму веб-сайті, який включав положення, про позабіржові контракти на основі віртуальних валют.

А ви згодні, що рішення влади продиктоване виключно турботою про громадян? Напишіть свою думку в коментарях до статті.