В Росії завершено тестування блокчейна для держзакупівель

Завершено тестування системи єдиної акредитації учасників закупівель на всіх електронних майданчиках, допущених до торгів по 44-ФЗ і 223-ФЗ. За словами представників "РТС-тендер" (електронний майданчик для здійснення державних, муніципальних і корпоративних закупівель), прототип системи реалізований на базі СПО (Вільне програмне забезпечення) MultiChain.

Система функціонує за принципом єдиного розподіленого реєстру на базі технології блокчейна, за рахунок чого здійснюється багаторазова верифікація даних і виключаються їх несанкціоновані зміни.

До платформи, створеної дирекцією інформаційних технологій федеральної електронного майданчика "РТС-тендер", можуть підключитися всі електронні майданчики безоплатно без обмежень. Очікується, що система єдиної акредитації на всіх майданчиках дозволить постачальникам розширити свої можливості за рахунок участі в державних і корпоративних закупівлі.

"Дане рішення буде сприяти усуненню цілої низки труднощів, що стоять перед інститутом закупівель, а саме: суттєво спроститься доступ суб'єктів МСП до закупівель, з'явиться можливість створити і автоматично доповнювати єдиний профіль постачальника, оптимізувати операційні витрати великих засвідчують центрів, завдяки чому значно підвищиться ефективність, інформаційна прозорість і безпеку галузі ", - повідомив Володимир Григоренко, керівник ІТ-служби, заступник генерального директора по государст енному замовлення електронного майданчика "РТС-тендер".

Він висловив надію, що дана ініціатива буде схвалена учасниками ринку та Міністерством економічного розвитку РФ.

Представники компанії уточнюють, що розвиток інформаційних технологій на базі блокчейна є важливою частиною інвестиційної програми майданчики "РТС-тендер". Зокрема, розвивається концепція впровадження системи інтелектуального аналізу "великих даних" ринку закупівель, що дозволить змінити традиційні підходи до ідентифікації та аналізу надійності постачальників, прийняття рішень по реалізації комплексу пов'язаних фінансових продуктів і сервісів, що спрощують участь в закупівлях.

Завдяки технології блокчейна, різнорідні джерела даних, які використовуються при аналізі, будуть надійно згруповані.