В Японії запропонували використовувати на Курилах спільну цифрову валюту

Правляча Ліберально-демократична партія Японії (ЛДПЯ) має намір запропонувати Росії створити спільну цифрову валюту, яка буде використовуватися з Росією на Південних Курилах при спільній господарській діяльності. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на японський телеканал NHK. Передбачається, що нова валюта замінить російський рубль і японську ієну в спільних угодах.

В документі, розробленому партією, підкреслюється, що спільна господарська діяльність повинна сприяти розвитку і процвітанню як чотирьох південнокурильських островів, так і північного японського острова Хоккайдо. Найближчим часом пропозиції щодо спільної з Росією господарської діяльності будуть передані уряду країни.

Документ про початок консультацій щодо спільної господарської діяльності двох країн на Курилах був узгоджений в грудні минулого року в ході візиту Путіна до Японії. А в січні 2017 року Росія підготувала пропозиції по питанню про спільне використання Москвою і Токіо земель на Південних Курилах.

Суверенітет Росії над південною частиною Курильської гряди - островів Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї - заперечується Японією. Ці території відійшли до Радянського Союзу після Другої світової війни.Питання про приналежність островів є одним з найбільш гострих в двосторонніх відносинах. Багато в чому саме через це територіального спору мирний договір з Токіо не вдається підписати вже більше 60 років.

Хочете більше новин? Facebook. Швидше за всіх? Telegram і Twitter. Підписуйтесь!