ICO TokenCard: 12. 7 мільйонів доларів за 20 хвилин. Пузир продовжує надуватися?

"Блискавичні" ICO, що проходять за лічені хвилини і збирають мільйони доларів, вже перестали викликати подив. Що ж спонукає інвесторів моментально скуповувати токени проектів, які, як правило, не мають "за душею" нічого, крім красиво поданої концепції?

Проект створення дебетової картки Visa на основі токенів Ефіріума, про проведення ICO якого стало відомо лише 22 квітня, зібрав 12. 7 мільйонів доларів за 20 хвилин.

Вперше, проект Tokencard від компанії Monolith Studio здобув популярність в середині лютого, коли команда платформи токенізаціі активів Digix повідомила про укладення партнерської угоди з Monolith, згідно з яким, стабільна криптовалюта DGX буде підтримуватися проектом TokenCard.

Краудсейл був організований в гранично стислі терміни і повноцінного аудиту проекту не проводилося, хоча команда оперативно відповідала в Slack навіть на найгостріші питання і давала роз'яснення - в основному розумні, хоча не прозвучало жодного скільки-небудь розумного пояснення того факту, що краудсейл був оголошений всього за 10 днів до його початку.

Крім того, верхня межа закриття ICO була сформульована гранично нечітко: організатори заявляли про верхню межу в 4. 5 мільйона доларів, при цьому обумовлюючи, що якщо ця межа буде досягнута за менш ніж 7 днів, то продаж продовжиться ще протягом 24 годин. Друга умова закриття ICO стосувалося кількості залучених ETH, проте через сильний зростання курсу за останні 2 тижні, і ця межа вийшла гранично розпливчастою.Більш того, всі розрахунки верхньої межі стосувалися тільки ETH, хоча організатори брали кошти у багатьох токенах ERC20: REP, DGD, SNGLS, SWT, MKR, MLN і GNT. Іншими словами, у проекту краудсейла практично була відсутня верхня межа, що останнім часом вважається дуже поганою ознакою.

Однак, всі ці моменти не зупинили покупців токенов. Ажіотаж наростав і в останні кілька днів перед початком ICO навіть Slack група проекту виявилася небезпечною: шахраї всюди публікували фальшиві адреси смарт-контракту. На момент закінчення ICO відомо мінімум про один випадок, коли покупець відправив більше 200 ETH на фальшивий адресу.

Через кілька годин після закінчення ІКО стало відомо ще про одну сумну історію: учасник чату Slack проекту Digix з промовистою ніком hope2see, став жертвою шахраїв. Побачивши в Slack Tokencard чергове нагадування про початок ICO з адресою контракту, він ні секунди не сумніваючись відправив на цю адресу близько 7000 DGD (210 000 доларів за поточним курсом). Звичайно, нагадування було швидко видалено, але токени вже пішли. Все, що залишається нещасному - це спостерігати за своїми грошима здалеку.

Сам краудсейл пройшов в тому ж бліц-стилі, що і ICO Gnosis тиждень тому.

Через трохи більше 20 хвилин було згенеровано 43. 2 мільйони токенов TKN і отримано 166 700 ETH, або 12. 7 мільйонів доларів. При цьому, лічильник на сайті не враховує інші маркери, а їх було отримано на суму приблизно 3. 8 мільйона доларів. Це означає, що всього було зібрано 16. 5 мільйонів доларів.

Підсумки

Як і у випадку з Gnosis, команда проекту може бути задоволена: результат перевершив всі очікування. Дебетову карту для всіх бажаючих команда обіцяє представити через 240 днів.І якщо у випадку з Gnosis, команда оголосила про заморожування непроданих токенов мінімум на рік, після чого, в залежності від результатів роботи проекту, може пройти другий краудсейл, то в найближчі дні власники токенов TKN дуже хотіли б почути від команди, що вона має намір робити з надмірною фінансуванням.

Що ж стосується самого краудсейла, то він в черговий раз пройшов під переважною впливом синдрому FOMO (Fear Of Missing Out - страх запізнитися).

Після закінчення ICO один з користувачів Reddit повідомив про дивну баге: ті, хто купував TKN за токени SNGLS, отримали несподіваний бонус - за ту ж суму їм прийшло від 750% до 1100% більше TKN в порівнянні з тими, хто оплачував покупку в інших криптовалюта. Один заповзятливий покупець (якого вже підозрюють в інсайдерській торгівлі) за свої SNGLS на суму, еквівалентну 432 000 $, зумів купити 6. 2 мільйони TKN - тобто близько 15% від загальної кількості випущених токенов (42 мільйони).

Заява Пітера Вессенса з приводу цього бага:

Ми розглядаємо дві помилки при раcпределеніі TKN.

Перша: не всі TKN були відправлені покупцям. Ми вивчаємо логи, і виправимо цю помилку найближчим часом.

Друга: Стосується транзакцій з SNGLS, описаних вище. Тут потрібно провести відшкодування. Є кілька способів зробити це, і це буде зроблено завтра, оскільки в Сіетлі зараз пізній вечір.

Зауважу, що TokenCard досі НЕ опублікував фінальний адреса TKN - це було зроблено в якості запобіжного заходу, щоб бути впевненими, що всі вкладники отримали оплачені токени.

Прохання НЕ переміщати отримані токени з тих адрес, на які вони були отримані, до офіційного роз'яснення.