IBM запустить масштабний проект на основі блокчейна вже у вересні

IBM Global Financing буде використовувати блокчейн для оптимізації поставок за рахунок усунення посередників і більш вільного перетікання капіталу.

IBM Global Financing сподівається, що рішення на основі блокчейна, поки змальоване в загальних рисах, відкриє компанії доступ до операційного капіталу, який зараз використовується неефективно через нескінченних суперечок з різного роду постачальниками і партнерами.

В IBM очікують, що запуск найбільшого в світі комерційного проекту на основі блокчейна відбудеться вже у вересні поточного року.

Впровадження блокчейна дозволить компанії швидше вирішувати питання з постачальниками і партнерами, що вплине і на ринок, вже сьогодні вкладає величезні кошти в компанії, що працюють з цією технологією. Проект також зробить IBM однієї з найбільших фірм, які перейшли від етапу тестування до реальних операціях з блокчейном.

За рахунок використання нової системи передбачається вивільнення близько $ 100 млн з числа коштів, що проходять через IBM Global Financing, стверджує Джеррі Куомо, віце-президент компанії, що відповідає за впровадження технології. Блокчейн ефективний і як можливість виконання операцій без посередників.

В даний час в бізнесі компанії задіяно 4000 постачальників, а також чималу кількість фінансових партнерів. У рік вони здійснюють близько 3 млн транзакцій на суму $ 44 млрд.Куомо підрахував, що при цьому з-за невірного кількості деталей в замовленні або плутанини при поставках виникає близько 25 тис. Суперечок, врегулювання яких в середньому займає 44 дня і вимагає від співробітників скоєння 6-7 дій, в тому числі повторного контакту з банками і постачальниками. При цьому Куомо впевнений, що якщо деталі транзакції записувати в блокчейн, то дані стануть докладними і легко доступними для відстеження, що оптимізує бізнес-процес IBM. А результати останніх місяців тестування технології вже виявили скорочення терміну розгляду спорів до 10 днів.

Нова система буде працювати паралельно з існуючою фінансовою системою IBM, що використовує коди для збору даних про проведення логістичних операцій. Код формується при відвантаженні, а також у разі зарахування платежу або надходження замовлення на покупку.