IBM Watson і FDA убезпечать медичні дані за допомогою блокчейна

IBM Watson Health і Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) об'єднають зусилля для впровадження технології блокчейна на благо поліпшення системи охорони здоров'я. Ініціатива отримала розголос 10 січня цього року.

В плани організацій входить створення більш ефективної, безпечної і масштабованої системи обміну даними про здоров'я людей шляхом використання блокчейна. IBM і FDA планують вивчити передачу персональних даних пацієнтів за допомогою ряду джерел, в тому числі електронних медичних карт, геномних даних, клінічних випробувань, а також даних про здоров'я з мобільних і натільних пристроїв.

В рамках процесу безперервного навчання, IBM Watson Health хоче підвищити можливості лікарів, дослідників і страхувальників до новаторства, за допомогою використання великої кількості персональної інформації про здоров'я пацієнтів, яка створюється і поширюється повсюдно. IBM також заявляла про свій намір об'єднати технології штучного інтелекту і блокчейна.

На поточний момент, пацієнти медичних установ мають обмежений доступ до інформації, що стосується їх здоров'я. Ініціатива IBM і FDA розширить права пацієнтів, надавши їм можливість доступу до власних медичних записів, які вони зможуть передавати постачальникам медичних послуг. Зараз IBM звернулася до блокчейну, щоб забезпечити безпечну передачу даних між усіма медичними організаціями.