Як перетворити $ 10 тис. В $ 200 мільйонів

І біткоіни, і золото вважаються значущими резервами і безпечними притулками для цінностей. Але за останні сім років з одним з цих резервів відбулося стрімке зростання - з точки зору ринкової капіталізації, за базовим контингенту користувачів і за вартістю. А інший резерв ніяк не виправдав очікувань своїх інвесторів.

Про успіхи ранніх біткоіни інвесторів

13 травня StockTwits, найбільша в світі комунікаційна платформа для інвестиційного співтовариства, показала в наочному вигляді карту зростання своїх користувачів, представивши в ній також різні валюти, облігації та активи. У ній користувач на ім'я Чарлі Білелло зазначив, що біткоіни інвестиція в $ 10 000 доларів, зроблена в липні 2010 року, могла б дати інвестору $ 200 млн. Прибутку.

А якщо точніше, такий інвестор заробив би $ 201, 56 млн.

На відміну від такого прихильника біткоіни, інвестор, який придбав би золото вартістю в $ 10 000 в 2010 році, зазнав би зараз негативний дохід, отримавши $ 9 981.

Золото в широкому сенсі розглядається як безпечний актив і за визначенням має на увазі хорошу інвестицію, що зберігає (1) і примножувати (2) вартість наявних коштів в умовах ринкової нестабільності. Але за останні сім років золото не змогло задовольнити цим двом вимогам. Тому питання про те, чи можна вважати золото безпечним активом, залишається поки не зовсім ясним.

З липня 2010 року біткоіни значно перевершив японську ієну, канадський і американський долари, євро, срібло, золото, облігації, світові запаси, нерухомість і акції в США.Природно, децентралізований характер btc, його висока ліквідність і транспортується стали залучати широке коло інвесторів, які шукають альтернативні інвестиційні активи для захисту свого фінансового стану.

Переваги біткоіни

Багато в чому цю криптовалюта можна сприймати як золото версії 2. 0 або як цифрове золото через його характеристик. На відміну від золота, біткоіни може підтримувати свою вартість або навіть фіксувати збільшення своєї вартості з плином часу. Це відбувається через постійне його пропозиції і відомого кінцевого обсягу - 21 млн. Btc. У разі, якщо в світі відбудеться масивне пропозицію золота, воно може почати знецінюватися з точки зору пропозиції, що буде заважати росту середньостроковій вартості цього дорогоцінного металу.

В кінці березня найбільший в Китаї золотий рудник був виявлений золотодобувної компанією Shangdong Gold Group. У той час агентство Bloomberg повідомило:

"Шахта Гзілінг в провінції Шаньдун повідомила місцевій владі, що знайшла 382, ​​58 т. Золотого запасу, і що обсяг може виявитися більш 550 т., Коли розвідувальні роботи закінчаться".

Інтерес до біткоіни, мабуть, також викреслюється і посилюється за допомогою криптографії. Це гарантує, що криптовалюта не може бути захоплена будь-яким центральним суб'єктом, тому що сама мережа Bitcoin децентралізована і незмінна.

Інший важливий біткоіни компонент, якого немає у золота, це пристосованість btc до ведення розрахунків між суб'єктами економіки. Цифрова валюта на даний момент все частіше асоціюється з цифровим золотом, а головне - з можливістю швидких платежів. Біткоіни необов'язково сприймається як цифрова готівку за версією Сатоши Накамото - через відсутність масштабування і високих комісійних мережі.

Хочете більше новин? Facebook. Швидше за всіх? Telegram і Twitter. Підписуйтесь!