Як інвестувати в блокчейн без банків та венчурних фондів

Всі ми бачимо зростаючий інтерес з боку представників фінансової і технологічної індустрії до блокчейну. Сьогодні вже стає ясно, що розподілений реєстр так чи інакше буде міняти поточну фінансову і корпоративну інфраструктуру, що обіцяє прибуток для тих гравців, які сьогодні займаються розробкою систем на базі блокчейна. Багато наших читачів, напевно, задаються питанням, як можна скористатися цим розуміємо революційних змін? Чи може приватний, а не інституційний інвестор взяти участь у розвитку цієї революційної технології?

Відповідаючи на це питання варто відразу зазначити відмінності між блокчейном і біткоіни. Купівля криптовалюта - це ставка на зростання курсової вартості біткоіни, а з огляду на сьогоднішнє розділення напрямків блокчейна і цифровий валюти, це вже інша історія. Блокчейн - це технологія розподіленого реєстру, а біткоіни лише один з продуктів, який сьогодні створений на його основі, а якщо враховувати, що ми знаходимося на початку великого шляху, то ідей ще реализованно буде маса. Тут досить згадати інтернет в 90-і роки минулого століття, перші кілька років там було всього кілька основних проектів, а потім пішов експонентний постріл вгору прийняття мережевих можливостей. Тобто блокчейн можна розглядати як інфраструктуру, а біткоіни продукт-наслідок. Імнно тому ми і проводімразлічія в інвестиціях в біткоіни і блокчейн: ви можете інвестувати в автомобільну марку, а можете в двигун внутрішнього згоряння, застосування якого значно ширше, ніж одна автомобільний бренд.

Сьогодні понад 40 провідних світових банків об'єдналися в рамках партнерства R3 для вивчення, стандартизації та уніфікації протоколу блокчейн, серед них значаться такі учасники як Barclays, Credit Suisse HSBC, Royal Bank of Scotland, UBS, UniCredit, Wells Fargo, Goldman Sachs, JP Morgan, Citi, Bank of Amerika, Morgan Stanley, Santander і інші. Це ті гравці, які перші почнуть використовувати всі можливості технології розподіленого реєстру для підвищення прибутковості свого бізнесу. У всіх цих банків акції торгуються на біржі і їх може купити будь-який бажаючий для того, щоб в майбутньому почати заробляти разом з ними.

Не варто забувати і американського онлайн-рітейлера Overstock і його засновника Патрика Бірна, який працює над запуском децентралізованої біржового майданчика T0 для торгівлі кріптовактівамі.

Американська біржа Nasdaq продемонструвала в кінці минулого року першу в історії платформу для управління акціями приватних компаній Linq, побудовану на базовій технології блокчейн, на початку цього року пройшли вже перші угоди.

Крім фінансового сегмента представники технологічною галузі активно вивчають і розробляють технології на базі блокчейна: Microsoft (впровадила технологію блокчейн на базі Ethereum в свій сервіс для корпоративних розробників Azure), IBM (планує запустити новий стандарт протоколу блокчейн, який буде сроится на основі відкритого програмного забезпечення під назвою Hyperledger), Intel і так далі. Нижче ми наводимо кілька графіків, які ілюструє найактивніших гравців, що інвестують і розвиваючих технологію блокчейн:

Для всіх, хто не просто цікавиться трендами в сфері фінансів і технологій, а й хоче зробити ставку на розвиток інноваційної діяльності, що володіють потенціалом поміняти ландшафт і формат фінансових взаємин у всьому світі, є можливість купити акції цих компаній з фінансового і технологічного сегмента.

Будь-хто може сформувати власний портфель індустрії технологій криптовалюта, що складається з акцій компаній, які сприяють прийняттю, розвитку і впровадженню біткоіни і ланцюжки блоків за допомогою інвестиційних вливань в стартапи біткоіни і блокчейн-індустрії, а також формуючи дослідні команди для вивчення фінансового та технічного потенціалу кріптоінновацій з подальшим впровадженням.

Логіка формування портфеля полягає у відборі акцій тих компаній, які роблять, так чи інакше, ставку на технології криптовалюта. Разом зі зростанням проникнення блокчейна в економіці, котирування акцій відібраних гравців будуть враховувати це у своїй вартості, на чому і зможуть заробити приватні інвестори. У Росії велика кількість брокерів, що дозволяють торгувати на американському фондовому ринку, так що реалізувати подібну стратегію не складе труднощів.