Пошукові запити google допоможуть передбачити обсяг торгів і ціну Bitcoin

Згідно з даними нового дослідження, аналіз даних пошуку в Google може передбачити обсяги торгів і біржовий курс біткоіни. Вчені з університету міста Кальярі в Італії порівняли обсяг торгів BTC / USD з даними Google Trends протягом 12 місяців по липень 2015 року.

Результати досліджень вони докладно виклали в своїй новій статті, де зазначено, що обсяги пошуку за ключовим словом "Bitcoin" корелюються, а іноді збігаються з обсягами ринку криптовалюта.

Тенденції торгівлі біткоіни

Використовуючи кореляцію Пірсона, яка показує співвідношення між двома змінними в масштабі 1 (найнижчий) до +1 (найвищий), Мартін Матта, Іларія Лунессу і Мішель Maрчесі виявили позитивну кореляцію, що дорівнює 0, 6. Це означає, що обсяги торгів фіатних валют за біткоіни слідують в тому ж напрямку, що і темпи обсягів запитів.

Троє вчених довели, що дані тенденції пошуку в Google також функціонували в якості "гарного провісника" через високу взаємної кореляції вартості (розрахованої з використанням серії причинності Грейнджера). Це означає, що обсяги запитів змогли передбачити обсяги торгів "за три доби".

Дослідники говорять, що вони хотіли б перевірити свою гіпотезу на соціальних медіа-платформах, таких як Twitter, Facebook і Google+.

Умови пошуку

Розробки команди підтримують висновки попередніх досліджень, які порівнюють суспільний інтерес до Bitcoin з роботою ринку фіатной валюти.У 2014 році звіт дослідників з університету Швейцарії ETH Zurich підводить до висновку, що скачки в пошуках і твіти про валюту супроводжують значних коливань цін.

У той час, як "позитивний цикл зворотного зв'язку" показує зростання цін, відбувається збільшення обсягів пошуку, яке в свою чергу збільшує ціну. Великі обсяги пошукових запитів функціонували в якості індикатора, що показує напрямок тренда на найближчі дні.

Інший документ з фінансового відділу Університету Миколи Коперника в Польщі доводить, що біткоіни починає рости, коли збільшується кількість пошуків за фіатним валют, поряд із згадкою в засобах масової інформації.

При збільшенні уваги в ЗМІ до біткоіни на 1% вірогідне зростання курсу на 0. 3%, в той час як аналогічний збільшення в пошуку Google буде означати зростання на 0, 5%.