Герман Греф: заборона криптовалюта приведе Росію до регресу

Голова правління Ощадбанку Герман Греф, відомий в тому числі конструктивним ставленням до криптовалюта, під час виступу в бізнес-школі "Сколково" в суботу 21 травня заявив, що введення в Росії кримінальної відповідальності за обмін біткоіни приведе країну до технологічного регресу. В тому числі, така заборона обмежить розвиток технології блокчейна, яка тісно пов'язана з криптовалюта.

"Блокчейн, на мій погляд - це новий інтернет. Це ідея такого ж рівня, як інтернет, і коли вона ще не встигла народитися - наш регулятор вже сказав, що криптовалюта не можна випускати, потім вони сказали , що їх не можна купувати, а тепер говорять про те, що тих, хто намагається їх купити ми ще й посадимо в тюрму ".

Греф вважає, що в разі заборони криптовалюта в Росії "весь прогрес піде за межі Російської Федерації". На думку глави Ощадбанку, всі фахівці в області технології блокчейна, чий статус стане вкрай сумнівним, будуть змушені перенести свою діяльність в країни з більш "зручною" юрисдикцією, де створені спеціальні умови для залучення професіоналів у цій галузі.

Також Греф заявив, що грошова емісія і одержавлення російської економіки призвели до "сумних результатів".

"Ми в усій історії з завидною завзятістю повторюємо одні і ті ж кроки. І зараз ми чуємо:" давайте спробуємо грошову емісію ", яка не викличе чомусь у нас інфляцію," давайте - державну економіку, тому що приватний бізнес не працює в країні ".Все це було і призвело до сумних результатів. Нам треба робити уроки з власної історії ".

В п'ятницю на конференції" столипінського клубу "експерти закликали держава не боятися використовувати емісію грошей для фінансування інвестпроектів. При цьому вони відзначили, що емісія повинна бути обмеженою, контрольованою і спрямованої на окупаються інвестиції. А обсяг державних коштів, що спрямовуються на інвестиційний зростання, повинен становити не менше 1, 5 трильйона рублів щорічно.