Естонія запускає нотаріальний сервіс в "юрисдикції блокчейна"

Естонська програма електронного громадянства e-Residency при співробітництві з Bitnation запускає новий нотаріальний сервіс під назвою Public Notary. Сервіс заснований на технології блокчейна. Його послугами з 1 грудня 2015 року можуть скористатися резиденти, які отримали електронне громадянство Естонії.

"Незалежно від місця проживання і роду діяльності, вони зможуть завіряти в блокчейне свідоцтва про укладення шлюбів, свідоцтва про народження, ділові контракти і багато іншого".

Крім надання електронного громадянства, Bitnation також надає інші послуги: оформлення шлюбів, реєстрація прав власності на землю, свідоцтв про народження і багато іншого. Більш того, компанія запустила програму допомоги біженцям, оформляючи для них документи через блокчейн.

Засновник Bitnation Сюзанна таковский Темпельхоф, коментує запуск сервісу Public Notary наступним чином:

"Естонія пропонує електронне громадянство людям з усього світу. З його допомогою вони можуть отримати доступ до деяких естонським сервісів. Ми розширюємо спектр послуг для електронних резидентів, які не проживають в Естонії".

Проте, користувачам сервісу необхідно пам'ятати:

"Нотаріальне посвідчення Bitnation не діє в будь-яких інших юрисдикціях, крім" юрисдикції блокчейна ". Якщо пара оформляє шлюб в Public Notary - це не означає, що вони оформили свій шлюб в юрисдикції Естонії або якогось іншої держави.