Електронні гроші: ризики використання та інвестування

Зміст

  • 1 Національна оцінка ризиків електронних грошей у Великобританії
  • 2 Використання криптовалюта для відмивання грошей
  • 3 Електронні гроші: ризик інвестування < 3. 1 Автор публікації
    • 3. 2 Костянтин Переверзєв
    • 27 жовтня, AtoZForex - національне агентство по боротьбі зі злочинністю в Великобританії знову оцінило електронні гроші як засіб для економічних махінацій і фінансування тероризму.

Доповідь, що має назву "Національна оцінка ризиків відмивання грошей і фінансування тероризму 2017", посилається на документ 2015 року, в якому розглядаються ризики використання електронних грошей для фінансування тероризму. Які результати роботи британського агентства по боротьбі зі злочинністю після двох років досліджень?

Національна оцінка ризиків електронних грошей у Великобританії

Агентство заявило, що невеликі суми, швидше за все, відмиваються за допомогою електронних валют, немає ніяких доказів того, що вони використовуються для відмивання великих сум. Тим часом в документі наголошується, що ринок використовує електронні гроші, такі як біткоіни. Це пов'язано з тим, що цифрові гроші стали більш популярними в 2015 році. У доповіді також говориться, що загроза, створювана цифровими валютами в кіберзлочинності, висока через спосіб оплати. Це видно в трьох областях:

Кіберзлочинці використовують електронні гроші, такі як біткоіни, в атаках на вимагання.
  1. Цифрові гроші сприяють зростанню кіберзлочинності як послуги. Валюти стають основним методом оплати злочинних платежів. Вони використовуються для покупки незаконних інструментів або послуг, що продаються в інтернеті.
  2. Електронні гроші відіграють життєво важливу роль у відмиванні доходів від кібер-залежною злочинності, яка сприяє кіберзлочинністю фінансовим потокам.
  3. Використання криптовалюта для відмивання грошей

У доповіді наводяться результати 1584 звітів про підозрілі дії, представлених в період з травня 2016 року по липень 2017 року, що відносяться до криптовалюта. Було встановлено, що звіти щомісяця збільшуються. Цифрові валютні платежі на підприємствах зростають. Це призводить до більшого ризику використання валют для відмивання грошей, не вимагаючи готівки.

Оцінка 2015 року встановила, що електронні гроші не є методом, за допомогою якого терористи переміщують кошти в Великобританії або з неї.

Згідно з доповіддю, електронні гроші використовуються частіше для покупки і продажу незаконних товарів, ніж для фінансування тероризму. Але, немає ніяких доказів, знайдених на сьогоднішній день в Великобританії. Малоймовірно, що в найближчі п'ять років терористи будуть використовувати цифрові гроші.

Електронні гроші: ризик інвестування

Спеціаліст з інвестицій Уоррен Баффет висловив думку про ринок провідною електронної валюти біткоіни як про міхурі. Виступаючи, Баффет неодноразово стверджував, що bitcoin - це "справжній міхур". Баффет не самотній у своїх поглядах, останні події на ринку викликали недовіру і у інших інвесторів. Так, пролунав прогноз принца Аль-Валіда бін Талала з Саудівської Аравії, що біткоіни чекає невдача.

А думка Майка Новограца кардинально відрізняється від негативних висловлювань. Він вважає, що біткоіни має світле майбутнє і його ціна буде рости. Нагадуємо, що вартість біткоіни досягла 6100 дол 20 жовтня.

Баффет і раніше був негативно налаштований на біткоіни. Ще в 2014 він рекомендував потенційним вкладникам уникати біткоіни, назвавши інтернет валюту «міражем».

З чим ще можуть бути пов'язані ризики електронних грошей? Напишіть про це в коментарях до статті.