Едвард Сноуден отримав шведську премію за захист прав людини

Едвард Сноуден зустрів овації в шведському парламенті після того, як отримав премію за захист прав людини.
Сноуден, який знаходиться у вигнанні в Росії, звернувся до парламенту з відео з Москви. В як символічний жест, його сім'я і прихильники сказали, що ніхто не взяв нагороду від його імені. Вони вірять, що в один прекрасний Сноуден зможе вільно подорожувати до Швеції, і отримати премію особисто. Його батько Лон сказав, що Едвард обов'язково повинен приїхати до Стокгольма. Шанси, що він повернеться в США, невеликі. В кінцевому підсумку, він може так і залишитися в Росії.

Його прихильники сподіваються, що західноєвропейська країна, наприклад, Швеція може надати йому притулок. Над цим працюють активісти партії "Зелених". Благодійник Якоб фон Уекскюлла, який встановив нагороду в 1980 році, повідомив парламенту: "Пан Сноуден може в будь-який момент отримати свою премію. Ми віримо, що Швеція зробить для цього все можливе."

Журі вшановували Сноудена "за мужність і майстерність у розкритті безпрецедентних масштабів державного нагляду, що порушує основні демократичні процеси і конституційні права". Зал була заповнений членами парламенту від майже всіх партій, а також сім'ями і друзями тих, хто отримує цю нагороду.

Редактор Гардіан, Алан Русбрігер, також був серед одержувачів премії. У своїй промові для журі він сказав, що його нагорода була за "глобальну організацію засобів масової інформації, відповідальну журналістику на користь суспільства, безстрашний виклик викриття корпоративних і державних зловживань".

У своєму виступі Русбрігер сказав: "Одна з проблем, яку розкрив перед нами Сноуден, представляє для нас визнання того, що немає такої речі, як суспільний інтерес. Немає такого поняття, як єдиний, монолітний, загальний для всіх інтерес, який перекриває всі інші ".

Безпека від терористів - громадський інтерес, але свобода вираження думок і право на недоторканність приватного життя, також, безумовно, в громадських інтересах. "Таким чином, їх багато - і вони часто суперечать один одному - це множинні суспільні інтереси, а не один, "сказав Русбрігер.

Джерело