Розробники гаманців біткоіни готуються до segregated Witness

Випуск Bitcoin Core 0. 13. 1 відбувся минулого тижня, і скоро почнеться голосування Майнер за пропонованим софтфорку Segregated Witness (SegWit). Якщо ввімкнути функцію, SegWit принесе з собою ряд переваг, одне з яких - ефективне збільшення місткості блоку, еквівалентну 1. 6-2 мегабайт, в залежності від виду включаються в блок транзакцій.

Відразу ж після активації Segregated Witness в мережі біткоіни, користувачі зможуть скористатися перевагами додаткової пропускної здатності, звичайно, якщо до цього будуть готові їх гаманці. Таким чином, на перший план виходять оператори гаманців.

25 гаманців на GitHub оголосили про свій намір інтегрувати SegWit. Наскільки швидко і безпроблемно вони зможуть це зробити?

Стан готовності

Згідно найбільш оптимістичними прогнозами, Segregated Witness зможе заробити в мережі біткоіни ближче до грудня. Тобто, на оновлення програмного забезпечення у операторів гаманців буде близько шести тижнів. На думку більшості операторів, цього часу цілком достатньо. Більш того, деякі провайдери заявляють, що вони вже готові до інтеграції або завершують розробку.

Нещодавно придбаний компанією Blockstream гаманець GreenAddress належить до числа перших гаманців, які здійснили підтримку Segregated Witness ще в лютому цього року.

Розробник GreenAddress Лауренс Нейхем (Lawrence Nahum) говорить, що користувачі сервісу зможуть отримувати і відправляти транзакції з підтримкою SegWit відразу ж після активації софтфорка в мережі біткоіни.Згодом він планує оптимізувати гаманець, використовуючи пропоновані Segregated Witness можливості, такі як рішення MAST, підписи Шнорра і Lightning Network.

"Мені дуже хочеться скористатися всіма перевагами SegWit", - говорить Нейхем, - "я вважаю це хорошим поштовхом у напрямку до підвищення взаємозамінності і конфіденційності, які, з моєї точки зору, є такими ж важливими - якщо не важливіше - як збільшення пропускної спроможності ".

Що стосується готовності самого SegWit, Нейхем додає: "Інтеграція пройшла досить легко. Всі наші головні гілки гаманців на GitHub - для ПК, iOS і Android - вже підтримують SegWit, а недавно ми закінчили тестування інтеграції з апаратними гаманцями, подібними Ledger, щоб переконатися, що все працює ".

Більшість інших операторів гаманців також повідомляють, що вони будуть готові до інтеграції SegWit незабаром після активації софтфорка або через якийсь час після неї.

Гаманець mSigna компанії Ciphrex і апаратний гаманець Ledger повністю інтегрували Segregated Witness.

Гаманець BTC. com - раніше відомий як Blocktrail - зіткнувся з деякою затримкою, пов'язаної з його недавнім придбанням виробником ASIC - компанією Bitmain, проте його представники кажуть, що на інтеграцію піде не більше декількох тижнів.

Популярний гаманець для комп'ютерів і пристроїв на базі Android під назвою Electrum, буде підтримувати Segregated Witness в наступному великому релізі, який заплановано провести до кінця цього року. Доступний на Android і iOS гаманець BreadWallet знаходиться в стадії тестування і запропонує SegWit своїм користувачам після того, як софтфорк активується і доведе свою абсолютну безпеку. Гаманець Mycelium, також доступний на iOS і Android, повідомляє про те, що закінчена найбільш складна частина інтеграції, і залишається вирішити декілька питань, пов'язаних з призначеним для користувача інтерфейсом.

Платіжний оператор BitPay також підтверджує готовність інтегрувати SegWit для свого гаманця Copay і нового гаманця BitPay, проте компанія дотримується трохи більш консервативних поглядів. Керівник BitPay Стівен Пейра (Stephen Pair) пояснює, що вони приступлять до інтеграції тільки після того, як будуть повністю впевнені, що активація софтфорка дійсно відбудеться.

"Ми насправді плануємо підтримку SegWit. Термін надання цієї підтримки буде залежати від активації софтфорка", - говорить Пейра, - "коли відбудеться активація, нам точно невідомо, тому ми не хочемо зараз витрачати час, адже до моменту активації може пройти півроку або рік ".

Складність розробки

Для того, щоб мати можливість використовувати Segregated Witness як софтфорка, розробники Bitcoin Core прийняли рішення помістити посилання на дані підписи в досить дивну частину блокчейна. І, хоча це не робить рішення повністю безпечним, в кодову базу біткоіни додається ще один рівень складності, який не критичний для операторів гаманців.

Більшість складності "заховано всередині" бібліотек ПО з відкритим вихідним кодом, на які покладаються багато гаманці. Деякі з цих бібліотек вже інтегрували підтримку Segregated Witness, а інші повинні будуть це зробити протягом декількох тижнів.

Рубен де Вріз (Ruben de Vries) - розробник гаманця BTC. com і один з творців бібліотеки Bitcoinjs JavaScript. В BTC. com він також працює з Томасом Керін (ThomasKerin), провідним фахівцем бібліотеки Bitcoin-php.

Девріз каже: "Bitcoin-php готова вже кілька місяців. Bitcoinjs очікує аналізу і обговорення, оскільки є деякі порушення в сумісності з попередніми версіями.Однак, ми зможемо підготувати її вже на наступному тижні.

Технічно для гаманців зміни дуже невеликі. Якщо говорити виключно про створення та підписання транзакції, SegWit додає деяку складність, але не дуже велику. Насправді, зі справжніми труднощами зіткнуться тільки розробники повних вузлів і проектів ".

В цілому, розробники гаманців сходяться на думці, що, незважаючи на деякі складності, рішення Segregated Witness варто підтримати.