Кріпто-Вікенд (17. 05) - Події та підсумки тижня

Короткий зміст новинного фону цього тижня приблизно наступне: блокчейн, блокчейн, блокчейн, банки, банки, банки, Уоллстріт, перспективи, майбутнє. У понеділок друга за величиною фондова біржа світу Nasdaq оголосила, що почне випробування технології ланцюжка блоків біткоіни на одній зі своїх платформ. Ми, до речі, спробували розібратися, як саме біржа планує задіяти блокчейн, для чого зареєструвалися в її системі і зробили пару висновків, подробиці в нашій статті.

На цьому ж тижні про потенціал ланцюжка блоків на фінансовому ринку говорила Європейська банківська асоціація, випустивши докладний звіт (PDF), американська банківська група USAA (один з інвесторів Coinbase), співзасновник LinkedIn Рід Хоффман і багато інших .

Звичайно, здорово, що великий бізнес цікавиться технологією біткоіни, здатної в значній мірі знизити їх витрати і підвищити рівень безпеки, але не варто забувати і про зворотний бік.

До речі, обкладинка нового випуску New York Times Magazine виглядає ось так.

Справедливість торжествує

В п'ятницю 15 травня сталася радісна подія для російського біткоіни-спільноти: завдяки зусиллям засновника порталу Bitcoin Security Івана Тихонова і юристів фірми "Толкачов і партнери" вдалося домогтися визнання незаконним рішення суду міста Невьянска, яке спричинило за собою блокування Роскомнадзором доступу до семи сайтам біткоіни-тематики, серед яких bitcoin.org і наш попередній адресу coinspot. ru Нехай це і не говорить про легалізацію криптовалюта в нашій країні, подія вельми знакова.

Будемо сподіватися, що це створить певний прецедент і поліпшить імідж біткоіни в Росії, де, до речі, згідно з даними Національного агентства фінансових досліджень, про біткоіни в тій чи іншій мірі знає тільки п'ята частина росіян. Варто, щоправда, враховувати, що під час проведення дослідження було опитано всього 1600 чоловік, так що говорити про повну достовірності висновків опитування все ж, на наш погляд, не можна.

Для порівняння, недавнє опитування Digital Currency Council в США показав, що 12% місцевих споживачів готові використовувати або вже використовують біткоіни для оплати покупок.

біткоіни-спільнота на Reddit і багато закордонних ЗМІ також написали про скасування блокувань, підтримавши російськомовних користувачів, в гілці / r / Bitcoin тред про зняття блокувань став найбільш рейтинговим за тиждень. На цьому тлі користувач Reddit під ніком Simcom відзначив зростання обсягів у парі BTC-RUR на LocalBitcoins.

Події, новини та інше

Тепер трохи про цікаві події кріптовалютного світу, які могли пройти для вас непомітно.

Російськомовний сайт телеканалу Russia Today опублікував велике інтерв'ю з економістом і одним з найвідоміших ведучих RT Максом Кайзером, озаглавлена ​​"Великобританія - це епіцентр фінансового шахрайства". Як пише RT, "громадян взяли в облогу з усіх боків, і єдина надія на порятунок, вважає Кайзер, - це біткоіни", наводячи цитату Кайзера:

Спочатку банкіри висміювали концепцію біткоіни, а тепер намагаються надолужити згаяне. Але нічого у них не вийде.

Разом з тим RT випустили сюжет про 19-річної Еббігейл Скарлетт - фотографа з Лондона, яка приймає оплату за свої послуги тільки в біткоіни і проводить експеримент, в рамках якого збирається прожити шість місяців тільки на біткоіни.