На counterparty запущена біржа інтернет-мемів з жабеням Пепе

Виниклий спочатку як герой коміксу Метта Ф'юрі "Boy's Club" в 2005 році, жабеня Пепе почав поступово завойовувати Інтернет - сьогодні йому присвячують окремі блоги, заводять аккаунт в Інстаграме і сторінку на Фейсбуці. До 2016 року він став настільки популярним, що навіть взяв участь в передвиборній кампанії Дональда Трампа.

Тепер активісти вирішили запустити біржу "рідкісних" інтернет-мемів про жабеня Пепе на базі блокчейн-платформи Counterparty. Сайт, названий Rare Pepe Directory являє собою базу даних, наповнену сюжетами про жабеня Пепе.

Зображення розміщені у вигляді активів, які належать конкретним користувачам. Завдяки технології блокчейна, додати, підмінити або скопіювати персональну колекцію мемів неможливо. У ланцюжку "транзакцій" зустрічаються як відомі картинки з Пепе, так і досить рідкісні.

Система працює за принципом кріптовалютного сервісу: до кожного зображення прикріплюється цифровий токен в блокчейне, і користувачі можуть обмінюватися ними як валютою. Кожен користувач безкоштовно створює власний гаманець з мемамі - Rare Pepe Wallet.

Дискусії про картки ведуться в окремому чаті Telegram, де учасники домовляються про купівлю-продаж мемів і діляться думками про те, коли Пепе зможе стати обличчям повноцінної валюти, і як знайти рідкісний екземпляр під назвою ONLYONEPEPE.

Продаж і купівля мемів здійснюється за допомогою токенів XCP і спеціально створеного активу Pepecash, які можна обмінювати на біткоіни і американські долари.Ціна pepecash не фіксована і має плаваючим курсом. Вартість замовлень варіюється від $ 10 до $ 500.

Користувачі сайту відстежують появу мемів, які можуть образити почуття інших людей, і банять користувачів, їх розміщують.

Творці Rare Pepe Directory намір боротися з "хаосом в інтернеті". Якщо до його повсюдного використання колекції смішних картинок були предметом гордості для гиків, але тепер, коли в мережі сидить буквально кожен школяр, поняття "рідкісний мем" стрімко зникає.

За допомогою блокчейна колекціонери сподіваються повернути "золоті часи" мемів, коли за окремими рідкісними екземплярами велася полювання, а набір карток гордо демонструвався друзям.

За словами Тревора Альтпетера (Trevor Altpeter), глави Counterparty Foundation, "торгівля рідкісними мемамі жабеня Пепе - бажаний тест для можливостей протоколу платформи Counterparty".

Він вважає, що подібна діяльність покаже, як сервіси, подібні Counterparty, можуть сприяти підвищенню цінності цифрових об'єктів.