Китайські кішки-мишки

Десять днів затишшя пройшли, але Народний банк Китаю не побачив особливого завзяття біткоіни-компаній закриватися, незважаючи на який вступив 15 квітня в силу заборона місцевим банкам обслуговувати рахунки компаній, чия діяльність пов'язана з криптовалюта. Як тільки над біржами і платіжними операторами виникла загроза їхньому бізнесу, вони тут же придумали заміну поповнення своїх рахунків користувачами через місцеві банки покупкою спеціальних кодів. Таким чином, китайський кіт знову намагається загнати кріптомишку в особі біткоіни в пастку, а вона, як і раніше, вислизає з його чіпких лап.

В черговий раз представники головного банку країни вирішили провести зустріч з керівництвом місцевих комерційних банків і сторонніх платіжних операторів, на якій підтвердили свою незмінну позицію щодо криптовалюта, правда тепер уточнили, що озвучений раніше заборона поширюється на всі господарюючі суб'єкти, які безпосередньо чи опосередковано зайняті в кріптовалютном бізнесі. Один з офіційних осіб НБК зробив наступний коментар:

"Поточний рівень послуг, які надають банки і сторонні платіжні оператори вважається, як якби вони безпосередньо сприяли біткоіни-компаніям. Онлайн-магазини і торгові майданчики, які продають або торгують т. Н." кодами поповнення ", наданими біткоіни-біржами, вважаються опосередкованими помічниками компаній, чий бізнес пов'язаний з криптовалюта".

Було чітко дано зрозуміти, що обидва таких варіанти для влади Піднебесної неприйнятні і повинні бути негайно припинені.

Нагадаємо, що недавно найбільші китайські біржі криптовалюта, такі як BTC China, OKCoin і Huobi, спробували обійти введену раніше замкнений місцевого ЦБ шляхом почав продаж "кодів поповнення". Крім їх прямого призначення їх можна було продавати і перепродавати іншим користувачам. З моменту набрання чинності 15 квітня заборони влади в силу, більшість торгових майданчиків закрило свої рахунки у своїх банків-партнерів, проте далеко не всі. Деякі з банків як і раніше співпрацюють з біткоіни-компаніями.

Крім усього іншого, представники Народного банку на зустрічі з бізнесом зажадали припинити виведення юанів за біткоіни. Нагадаємо, що раніше заборона стосувалася лише покупки кріптомонет за юані. Тепер, як бачимо, влада хоче заборонити повний двосторонній обмін біткоіни на юані і юанів на біткоіни. Поряд з цим представникам ділової спільноти надійшло прохання (читай вказівку) повідомляти в компетентні органи про всі виявлені випадки порушень установок влади в цьому питанні. Схоже, що єдиним залишилися виходом для місцевих бірж продовжити свою роботу є використання зарубіжних банків.

Тим часом, ринок, як завжди, швидко і імпульсивно відреагував на новину з Піднебесної. Тільки лише ціна біткоіни початку намагатися закріпитися трохи вище позначки в 500 $, як вона впала протягом кількох годин до 431 $. Зараз, правда, ми спостерігаємо закономірний відскік. Біткоіни торгується на рівні 452 $. Слідуючи за біткоіни, обвалилися ціни і на все альткоіни. Лайткоін, наприклад, просів на 9, 24%, догкойн - на 18, 25%, піркойн - на 12, 95% і т.д.

На закінчення необхідно відзначити, що першоджерелом новини став великий інформаційний китайський ресурс Caixin, який, між іншим, має репутацію розповсюджувача чуток. У зв'язку з цим радимо трейдерам і інвесторам виважено підходити до оцінки інформації, що надходить, не піддаватися паніці і орієнтуватися на перевірені джерела. Ми ж будемо уважно стежити за подальшою грою в кішки-мишки між Народним банком Китаю і біткоіни і своєчасно інформувати про всі нові моменти.