Боббі Лі закликає до проведення хардфорка в мережі біткоіни

Спори щодо масштабування біткоіни тривають вже протягом декількох років. Кожен раз при піднятті цієї теми ситуація заходить в глухий кут. Спільнота біткоіни в даний час поділяється на тих, хто підтримує хардфорк для впровадження Bitcoin Unlimited і тих, хто підтримує софтфорк мережі для активації SegWit і подальшого впровадження мережі платіжних каналів Lightning. У той час, як розробники Bitcoin Core одержимі SegWit, не всі в співтоваристві підтримують їхню ініціативу.

Боббі Лі (Bobby Lee), засновник BTCC - однієї з найбільших кріптовалютних бірж в світі і великого пулу, висловив свою підтримку здійсненню хардфорка. При цьому, раніше BTCC єдиною з великих китайських компаній виступала на підтримку SegWit. Але для Лі головне - не перемога одного з таборів, а якнайшвидший вихід з виниклої безвиході.

Нещодавно Боббі Лі опублікував твіт:

"Згоден! Як щодо реалізації хардфорка з його якнайшвидшої активацією в 2017 році, поряд з #SegWit #BitcoinCoreDev #BitcoinUnlimited".

Також він відповів на інший твіт Еріка Ломброзо, співзасновника Ciphrex:

"Настав час спільноті біткоіни відкласти в сторону минулі образи і рухатися вперед".

Повідомлення в Twitter пішли у відповідь на останнє обговорення Whalepool, в якому брали участь Роджер Вер (Roger Ver), Філ Поттер (Phil Potter), Алекс Петров (Alex Petrov) і Ерік Ломброзо (Eric Lombrozo). В ході обговорення Роджер Вер був категорично проти реалізації SegWit, так як, на його думку, Bitcoin Core зневажливо ставиться до інтересів кріптовалютной галузі і значної частини спільноти.

Боббі Лі сам не відносить себе до жодного з двох протиборчих таборів - Bitcoin Core і Bitcoin Unlimited. Проте, він акцентує увагу на терміновості прийняття рішення в повідомленні. Мережа біткоіни на даний момент обробляє майже максимально можливе число транзакцій.

Існує реальна потреба в масштабуванні мережі біткоіни. Вона необхідна для забезпечення працездатності мережі в умовах підвищеного попиту на рішення, в основі яких лежить технологія блокчейна в секторі фінансових технологій. З аналогічною проблемою зіткнувся Circle, - популярна кріптовалютная платформа оголосила про закриття своїх сервісів, які здійснюють обмін біткоіни. Замість цього вона вирішила скористатися послугами Coinbase, з метою задовольнити потреби тих, хто зацікавлений в операціях такого роду. Circle, ймовірно, буде використовувати іншу інфраструктуру на блокчейне для управління своїми сервісами.

Незалежно від закликів Боббі Лі, мережа біткоіни як і раніше знаходиться в небезпеці. Спільноті пора досягти консенсусу в питанні способу масштабування мережі.