BlackRock і Google: штучний інтелект для світу інвестицій

BlackRock обговорює з Google можливість створення партнерства, яке покликане допомогти одному з найбільших в світі фондів з управління активами підвищити ефективність своїх інвестиційний рішень. Це перший прецедент, коли фінансова компанія планує вивчити можливості застосування штучного інтелекту на фондових ринках для підвищення прибутковості своїх операцій.

Поки до кінця не ясно, яке з підрозділів Google буде вести переговори з BlackRock за цим напрямком. Відомо, що в минулому році Google купила компанію з Лондона DeepMind Technologies, що спеціалізується в області вивчення штучного інтелекту. Мабуть, цей напрям і становить найбільший інтерес для інвестиційного фонду.

DeepMind заснована в 2010 році і прагне об'єднати кращі методи машинного аналізу та досягнення в галузі вивчення нейронних мереж, на яких побудовано людське мислення, для побудови потужних самообучающихся алгоритмів загального призначення. Ці алгоритми покликані на основі поточних і минулих даних прогнозувати майбутні події.

В цьому році BlackRock вже найняв вченого (Білл МакКартні), раннє працював в Google, для вивчення можливостей впровадження штучних алгоритмів при оцінці інвестиційних рішень. Лабораторія фонду за цим напрямком розташовується в Кремнієвій долині.

BNY Mellon вже публікував матеріал в 2015 році, в якому зазначав, що машинні алгоритми можуть значно ефективніше і швидше виявляти ринкові закономірності, які неможливо визначити за допомогою людського ресурсу, так як необхідний процес обробки дуже великих обсягів даних.

Інвестиційні фонди сьогодні вже активно аналізують при прийнятті рішень інформацію з соціальних медіа. BlackRock, наприклад, заявив минулого тижня, що використовує сервіс мікроблогів Twitter для додаткової інформації при виробленні інвестиційних рішень.

Керуючі інвестиційними фондами вже заявили на конференції, присвяченій фондовій ринків, на початку цього року, що ті гравці, які будуть ігнорувати сучасні джерела інформації, виявляться, в результаті, за бортом.

Практично всі керуючі відзначають, що масиви даних з найрізноманітніших джерел є величезною цінністю, але поки до кінця не ясно, як використовувати, наприклад дані з Twitter або однієї з найпопулярніших мереж кав'ярень у світі Starbucks для прийняття інвестиційних рішень.

Такі компанії, як Google, Amazon і Baidu володіють величезними масивами даних про своїх користувачів, їхні вподобання, цінах, актуальності товарів і багато іншого, ніж вони і користуються. Тепер прийшла черга інвестиційних фондів монетизувати ці ресурси.

А якщо згадати про такі технології, як Інтернет речей і блокчейн, які зможуть в майбутньому показувати реальні фінансові результати компаній ще до публікації офіційних звітів і відображати тенденції настроїв покупців, що при використанні алгоритмів з аналізу великих масивів даних, дійсно, може створити абсолютно нові прогнозні інструменти.

via Financial Times